Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

bieg

fot. materiały organizatora

3 czerwca wystartuje IX Gliwicki Bieg Uliczny. Trasa będzie miała 10 kilometrów i poprowadzi uczestników pod gliwicką Radiostację.

Trasa biegu prowadzić będzie z osiedla Kopernika do Radiostacji i z powrotem. Start z ulicy Perseusza przewidziano na godzinę 9.30. Uczestnicy przebiegną ulicami: Pionierów, Myśliwską, Jałowcową, Folwarczną, Bernardyńską, Grottgera, Lubliniecką i Michałowskiego. Meta zlokalizowana będzie na terenie areny lekkoatletycznej przy ZSO nr 8 (ul. Syriusza 30). Gliwicki Bieg Uliczny oprócz biegu głównego na 10 km, to również biegi przedszkolaków, dzieci i młodzieży. Imprezie towarzyszyć będą gry i zabawy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 maja. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej biegu gliwickibieg.pl. Tam również znajduje się regulamin biegu.

Jak na gliwicki bieg przystało, nie może zabraknąć lokalnego detalu. Każdy uczestnik otrzyma specjalny medal z gliwickim akcentem. W ubiegłych latach była to Radiostacja oraz Ratusz. Na tegorocznym medalu znalazły się gliwickie fauny.

Organizatorem imprezy jest UKS Kometa i Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.