Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Gliwice TV

33 tys. osób zwiedziło w ubiegły weekend Arenę Gliwice – jedną z największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce. Była to niepowtarzalna okazja do zobaczenia wnętrza ogromnego obiektu jeszcze przed oficjalnym otwarciem.

Fani światowej sławy DJ-a Armina van Buurena odliczają już dni do wielkiego widowiska ASOT 850 „Be In The Moment”, które odbędzie się w Arenie Gliwice 30 maja. Zanim jednak holenderski DJ wystąpi na dużej arenie, podczas IGRÓW 2018 przed obiektem zagrają m.in. Ørganek, Elektryczne Gitary czy zespół Koniec Świata. Szczegółowy program gliwickich juwenaliów dostępny jest na stronie igry.polsl.pl.

W miniony weekend, podczas Dni Otwartych Areny Gliwice tłumy chętnych miały szansę zobaczyć, jak prezentuje się wnętrze obiektu. Każdy mógł stanąć na płycie areny głównej, spojrzeć na nią z poziomu restauracji, a nawet jednej z lóż VIP-owskich. Uczestnicy bezpłatnego, półgodzinnego zwiedzania mogli zobaczyć również miejsca niedostępne dla publiczności – kulisy, strefę zawodniczą i strefę produkcji.

Taka okazja już się nie powtórzy. Z końcem maja obiekt oficjalnie rozpoczyna działalność. Do końca roku zaplanowano w nim ponad 30 wydarzeń, m.in. Mistrzostwa Europy w Jiu – Jitsu (1- 3 czerwca), Legends Football Challenge (8 września), Sensation (13 października), Polska Noc Kabaretowa (28 października), Disney On Ice (6 - 9 grudnia).

Krzysztof

Generalnie hala bardzo nam się podoba. Z pewnością stanie się miejską atrakcją .

Aneta

Sama hala robi wrażenie, natomiast podoba mi się też sposób zagospodarowania terenu wokół niej. Świetne jest miejsce do jazdy na rolkach, dzieci tutaj się uczą jeździć na rowerze.

Mateusz

– Wrażenie bardzo pozytywne. Będzie wizytówką Gliwic i miejscem do ciekawych spotkań.

Grzegorz


Robi większe wrażenie niż by się mogło wydawać, także na pewno będzie to konkurencja dla Spodka w Katowicach.

Karolina

Jestem tutaj pierwszy raz i przyznam, że obiekt robi wrażenie. Przede wszystkim jest dosyć spory i na razie dobrze wypada na tle Spodka.