Marta Leśniak i Maciej Rajski zostali w sobotę mistrzami Polski w tenisie ziemnym. 92. czempionat kraju po raz czwarty z rzędu został rozegrany na kortach w Gliwicach.

Od 16 do 23 czerwca na terenie kortów tenisowych MZUK przy ul. Kosynierów odbywały się 92. Mistrzostwa Polski w Tenisie – FUNDACJA RADAN GLIWICE OPEN 2018, współorganizowane przez Miasto Gliwice. W czasie całego tygodnia rozgrywano zawody w 5 kategoriach kobiet i mężczyzn – w grze pojedynczej, podwójnej oraz mieszanej. Pula nagród po raz pierwszy osiągnęła 100 tys. zł. Mistrzowie dostali po 11 tys. zł.

W sobotnich finałach singla niespodzianek nie było. Najwyżej rozstawiona Marta Leśniak pewnie pokonała Paulinę Czarnik 6:0, 6:3, dzięki czemu cieszyła się z tytułu w turnieju kobiet. Z kolei u mężczyzn oznaczony „dwójką” Maciej Rajski zmierzył się z niespodziewanym finalistą, Piotrem Gryńkowskim, zwyciężając 6:3, 6:1.

Finał był zaskakująco szybki. Szczególnie na początku dyktowałam warunki tak, że przeciwniczka niewiele mogła zrobić. Mecz zaczął się dopiero wtedy, gdy nieco zwolniłam, wiedziałam jednak, że muszę się skoncentrować i dalej grać swoje – opowiadała po meczu mistrzyni Polski Marta Leśniak.

Po tytuł w deblu pań sięgnęły Weronika Falkowska i Anastazja Szoszyna, natomiast u panów najlepsi byli Marcin Gawron i Mateusz Kowalczyk. W grze mieszanej triumfowała para Marta Leśniak i Błażej Koniusz.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.