Czy przed pierwszym meczem sezonu drużyna Piasta bardzo się zmieni? Sytuacja jest rozwojowa. Do Gliwic trafił już Patryk Sokołowski, a swój kontrakt z klubem przedłużył Marcin Pietrowski.

Nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Patryk Sokołowski. 23-latek podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2020 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy. – Całe życie gra się po to, aby występować na najwyższym szczeblu i mam nadzieję, że przekonam do siebie trenerów. Zrobię wszystko, żeby grać. Konkurencja na mojej pozycji jest duża, ale będę dawał z siebie 100%. Wszystko zweryfikuje boisko – powiedział po podpisaniu kontraktu nowy środkowy pomocnik Piasta. Jest wychowankiem warszawskiej Legii. Może pochwalić się dobrymi statystykami w grze defensywnej. W ubiegłym sezonie miał najwyższą skuteczność odbiorów piłki wśród środkowych pomocników oraz drugą skuteczność spośród wszystkich zawodników Nice 1. ligi. – Od dłuższego czasu obserwowaliśmy Patryka. To zawodnik, który świetnie czyta grę oraz potrafi zagrać otwierającą piłkę. Patryk jest młody, ma duży potencjał i jeszcze wszystko przed nim – zauważa Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.

Marcin Pietrowski przedłużył swój kontrakt z Piastem Gliwice. 30-letni obrońca związał się z Niebiesko-Czerwonymi do końca czerwca 2019 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy. – Bardzo się cieszę, że zostaję w Piaście na dłużej. Jestem w Gliwicach od trzech lat i muszę powiedzieć, że razem z żoną zbudowaliśmy tu nasz drugi dom. Jesteśmy tutaj szczęśliwi i wierzymy w ten klub, stąd też decyzja o przedłużeniu kontraktu – powiedział Marcin Pietrowski. Zawodnik rafił do Piasta w 2015 roku z Lechii Gdańsk. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał łącznie 103 spotkania, w których zdobył jednego gola oraz zanotował dziewięć asyst.

GKS Piast SA


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.