gra

fot. Z. Daniec / UM Gliwice

8 lipca wsiądźcie do „Wehikułu czasu” i weźcie udział w niezwykłej grze miejskiej. Razem ze Stowarzyszeniem Gliwickie Metamorfozy uczestnicy zabawy przemierzą centrum miasta w poszukiwaniu historycznych ciekawostek.

Co roku pasjonaci historii szukają w Gliwicach jej śladów, biorąc udział w specjalnie przygotowanej, tematycznej grze miejskiej. Były już „Listy z frontu”, „Potrójne życie Wilhelma B.”. W tym roku czas na „Wehikuł czasu”.

Rok 2018 obfituje w okrągłe rocznice, z których najważniejszą jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego jako kanwę tegorocznego wydarzenia przyjęliśmy wędrówkę przez stulecia z uwzględnieniem tych ważnych dat – mówi Małgorzata Malanowicz ze Stowarzyszenia Gliwickie Metamorfozy.

Start gry zaplanowano na godz. 9.30 na Rynku. Meta będzie przy ruinach teatru Victoria. Co po drodze? Na razie to tajemnica. Ci, którzy chcą ją odkryć, powinni wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy pobrany ze strony gliwiczanie.pl/gra. W zabawie mogą wziąć udział patrole dwu- albo trzyosobowe. Nie ma ograniczeń wiekowych. Udział w grze jest bezpłatny, projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.