Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

„Pancernik Potiomkin”, reż. S. Eisenstein

Festiwal elektrONarracje to propozycja dla miłośników komiksów, kina niemego i muzyki elektronicznej. Jeżeli takie połączenie wydaje wam się nietypowe, to w lipcowe piątki zajrzyjcie do ruin teatru Victoria. Dobra zabawa murowana!

Do stworzenia komiksowych projekcji autorom posłużyły rysunki i teksty z wydanej przez Muzeum w Gliwicach antologii „Niczego sobie. Komiksy o mieście Gliwice” (2012). W planach jest „Capitol”, „Komandosi z Berlina”, „Victoria” i „Marcowe ulice”. Na dokładkę w drugiej części każdego z czterech spotkań przy al. Przyjaźni 18 pokazane zostaną filmy nieme („Pancernik Potiomkin”, „Fantomas”, „Metropolis” i „Nosferatu – symfonia grozy”). Do wszystkich projekcji podkład muzyczny zapewnią twórcy elektronicznych dźwięków – Zbigniew Chojnacki, Jacek Latoń / CuefX, Michał Wajdzik / Rabbit on The Moon i Sebastian Pypłacz / Pan Stian.

ElektrONarracje zaplanowano na 6, 13, 20 i 27 lipca o godz. 20.00. Szczegółowy program festiwalu jest dostępny na stronie kultura.gliwice.eu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Inicjatywa. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.