Uczcijmy wspólnie Niepodległą
W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ciekawe propozycje uczczenia Narodowego Święta Niepodległości przygotowały nasze szkoły w Pyskowicach i Knurowie. Zapraszamy mieszkańców powiatu do udziału w nich i wspólnego świętowania.

Pierwsza z uroczystości zorganizowana zostanie już w piątek 9 listopada. Na hali sportowej Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie (ul. 1 Maja 21) odbędzie się uroczysta akademia, której tematem wiodącym będzie „wolność”. Początek o godz. 11.00.

Z kolei 11 listopada serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach oraz do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Obchody Święta Niepodległości w tych placówkach rozpoczną się po oficjalnych, miejskich uroczystościach (wezmą w nich udział m.in. uczniowie klas mundurowych, którzy tego dnia będą ślubować. Szczegóły miejskich obchodów na plakacie – do pobrania poniżej). Początek zaplanowano ok. godz. 12.00. Na terenie „Konopnickiej” (Pyskowice, ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 37) wspólnie zostanie odśpiewana „Rota” oraz odbędzie się happening „Niebo w kolorze biało-czerwonym”. Będzie też okazja, by zobaczyć ciekawą wystawę plenerową Instytutu Pamięci Narodowej pn. „Ojcowie Niepodległości”.

Zaś w ZSZ nr 2 w Knurowie (ul. Szpitalna 29) o godz. 11.45 rozpocznie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przez zespół z UTW w Knurowie, zaś na godz. 12.00 zaplanowano uroczystą akademię - w jej programie m.in. występ artystyczny uczniów ZSZ nr 2 „Wolność kocham i rozumiem…”, ślubowanie uczniów klasy ratowniczej, toast za Niepodległą oraz wypuszczenie w niebo 100 biało-czerwonych balonów. O 13.30 rozpocznie się wspólne biesiadowanie.

Serdecznie zapraszamy do udziału!


 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.