SPR Fot. SPR Sośnica

Piąte zwycięstwo z rzędu odniosły szczypiornistki Sośnicy Gliwice w 19. kolejce I ligi kobiet. Gliwiczanki pewnie pokonały MTS Żory 32:27 (17:17).

Pierwszy kwadrans meczu wskazał faworyta tego spotkania. Przy dobrym rozegraniu środkowej Katarzyny Wyrzychowskiej gliwiczanki szybko odskoczyły na 4 bramki. Chwilowy kryzys nastąpił po dwuminutowej karze Wyrzychowskiej i na sześć minut przed końcem pierwszej połowy gliwiczanki straciły siedem bramek. Do remisu 17:17 w pierwszej połowie doprowadziła z rzutu karnego Olejarczyk.
W drugiej połowie skutecznie atakowały skrzydłowe Golec i Walus, co zapewniło utrzymanie bezpiecznej przewagi siedmiu bramek nad MTS-em. W wyniku kontuzji Olejarczyk do gry weszły zawodniczki rzucające z drugiej linii i dzięki licznym udanym akcjom defensywnym oraz skuteczności bramkarki Klaudii Zizulewskiej, udało się utrzymać bezpieczny dystans do końca spotkania.

To nie jedyny sukces gliwickich szczypiornistek. Podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych, zawodniczki Sośnicy Gliwice, grając w składzie reprezentacji Śląska, zdobyły brązowy medal. Kadrę Śląska wyprzedziły drużyny z Pomorskiego i Małopolski. Gratulujemy!

W rozgrywkach ligowych, podopieczne Marty Piorun w przyszłą sobotę będą miały kolejną szansę na wywiezienie cennych punktów, tym razem z Olkusza. Tam zmierzą się z SPR Olkusz.