PIAST Fot. piast.gliwice.eu

Na zakończenie rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy Piast odniósł imponujące zwycięstwo z Koroną Kielce. Niebiesko-Czerwoni pokonali drużynę z Kielc aż 4:0. Spotkanie otworzył samobójczy gol Joonasa Tamma z Korony. Bramki dla Piasta strzelali Jorge Felix, Marcin Pietrowski, Paweł Tomczyk.

Obie drużyny w pierwszych minutach spotkania grały cierpliwie i spokojnie. Po kwadransie piłkarze z Gliwic śmiało zaatakowali. Najpierw mocne podanie posłał Jorge Felix, a we własnym polu karnym Joonas Tamm popełnił błąd i skierował piłkę do swojej bramki. Dwie minuty później podopieczni Waldemara Fornalika podwyższyli wynik za sprawą Jorge Felixa.

W drugiej połowie Piast wyprowadził kolejną skuteczną akcję, a trzecią bramkę w meczu zdobył Marcin Pietrowski. W 85. minucie w kadrze Niebiesko- Czerwonych zadebiutował Paweł Tomczyk, a pięć minut później wpisał się na listę strzelców spokojnym i niezwykle precyzyjnym strzałem. Piast zakończył sezon zasadniczy na trzeciej pozycji i w fazie finałowej cztery spotkania rozegra u siebie.(mw)