Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Marka Volvo to nie tylko wysokiej klasy samochody cieszące się dużym zainteresowaniem również w Polsce, ale również regaty Volvo Ocean Race, które hołdują tym samy wartościom, którym marka kieruje się przy produkcji swoich pojazdów.

Volvo Ocean Race to jedne z najtrudniejszych regat, które odbywają się dookoła świata. Ten morski maraton ma miejsce co trzy lata i przyciąga najlepszych z najlepszych, dając im szansę na przeżycie niezwykłej przygody.

Na bazie tych niecodziennych regat firma Volvo wypuściła niedawno specjalną kolekcję akcesoriów, a także limitowaną edycję wyposażenia w samochodach z tej właśnie serii. Można sprawdzić je na stronie internetowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o regatach Volvo? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem już teraz!

Volvo Ocean Race – historia regat

Regaty Volvo Ocean Race sięgają swoimi początkami lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. To właśnie wtedy noszono się już z zamiarem przygotowania pierwszych załogowych regat odbywających się dookoła świata.

Dnia 19 maja 1972 roku w Londynie ogłoszono, że zostaną one zorganizowane – będą to regaty dla jachtów klasy I RORC. Organizatorem stało się Royal Naval Sailing Association (RNSA). Wówczas głównym sponsorem wydarzenia stał się producent piwa Whitbread.

Start pierwszych regat załogowych dookoła świata miał miejsce 8 września 1973 roku. Na wybrzeżu uczestników żegnały ponad 3 tysiące widzów. Do wyścigu dopuszczono wtedy 20 jachtów, ale rywalizację rozpoczęło 18 z nich, w tym pod banderami francuskimi, brytyjskimi, włoskimi, polskimi, a także po jednym jachcie z RFN, Szwecji, RPA oraz Meksyku. Pierwszą edycję regat wygrała załoga pochodząca z Meksyku.

Aż do 2001 roku regaty znane wówczas jako Volvo Ocean Race rozpoczynały się w Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Następnie start i meta wyznaczane były w różnych portach europejskich.

Od 2019 roku regaty zmienił nazwę na The Ocean Race.

Volvo Ocean Race – trasa regat

Początkowa trasa regat liczyła sobie 30 tysięcy mil morskich i była podzielona na cztery etapy, które obejmowały odwiedzenie następujących portów:

  • Portsmouth
  • Kapsztad
  • Sydney
  • Rio de Janeiro
  • Portsmouth

Od 2001 roku, gdy regaty uzyskały nazwę Volvo Ocean Race, zmieniono nieco trasę. Została ona wydłużona do 39 tysięcy mil morskich, a także pojawiły się wówczas nowe porty do odwiedzenia w Azji oraz na Bliskim Wschodzie.

Volvo Ocean Race – zapoznaj się z kolekcją!

Jeśli interesują Cię samochody Volvo, a także regaty, zapoznaj się bliżej już teraz z kolekcją akcesoriów wchodzących w skład serii Volvo Ocean Race, a także ze specjalną edycją samochodów po tą nazwą.

W kolekcji znalazły się między innymi bluzy, plecaki, poduszki, breloczki do kluczy, a także innego rodzaju akcesoria sygnowane logo regat. To nie lada gratka dla amatorów dobrej jakości, świetnego designu i marki Volvo!

Dodatkowo, w sprzedaży znajduje się nowy samochód Volvo Ocean Rade Editio – edycja Volvo Ocean Race to hołd złożony wszystkim osobom, które brały udział w tych niezwykłych regatach dookoła świata. W samochodach z kolekcji znalazły się elementy zainspirowane regatami.

Jeśli chcesz zakupić akcesoria lub pojazdy wchodzące w skład kolekcji Volvo Ocean Race, odwiedź swój salon Volvo, aby dowiedzieć się o nich więcej. Każdy salon samochodowy może udzielić Ci potrzebnych informacji. Zamówienia na gadżety można składać również on-line w oficjalnym sklepie internetowym Volvo.

Nowa kolekcja Volvo Ocean Race