Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Na hasło mówiące o tym, że można stworzyć własną grę komputerową, wiele dzieci reaguje euforią. Dlatego duża ilość szkół programowania oferuje tego typu edukację przez rozrywkę. Dzięki takiemu podejściu do tematu młodzi słuchacze uczą się, jednocześnie świetnie się bawiąc i czerpiąc z tego satysfakcję. Chyba nie ma nic bardziej mobilizującego jak możliwości pochwalenia się efektami wśród rówieśników, którzy choć w najmniejszym stopniu będą chcieli także nauczyć się tego typu umiejętności.

 

Gry komputerowe a kurs programowania dla dzieci.

Nowoczesne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży w dużej mierze bazują właśnie na fakcie uwielbienia dla cyfrowej rozrywki. Dlatego wykorzystanie gier wideo do nauki lub nauka poprzez ich tworzenie zajmuje stałe miejsce w programie edukacyjnym. Oto najczęstsze, ale i warte polecenia możliwości. - twierdzi przedstawiciel szkoły programowania dla dzieci i młodzieży Zaprogramowani.com

 

Scratch.

Aplikacja stworzona z myślą o najmłodszych użytkownikach komputera, ale chętnie włączana także przez nieco starszych. Za pomocą ciekawego programu młodzi słuchacze mogą tworzyć własne, proste gry i łamigłówki, animacje i prezentacje. Wszystko oparte na blokowym języku programowania, dostępnym między innymi w polskiej wersji językowej. Nauka programowania dla dzieci na start, ale także i dla starszych, którzy chcą poznać charakterystykę koderskich umiejętności.

 

Code Combat.

Świetna gra RPG, w której głównie odnajdują się nastoletni pasjonaci. Gra polega na przechodzeniu kolejnych poziomu i zdobywaniu potężnych artefaktów. Brzmi jak każda inna? Jasne, ale w niej sterujemy za pomocą wpisywania odpowiednich linijek kodu. Na początek można zaciąć w Pythonie czy JavaScript, aby później przesiąść się na trudniejsze poziomy wykorzystujące Bootstrap, HTML5 czy CSS.

 

Mindcloud.

Czyli kodowanie dla dzieci w kultowej grze Minecraft. Dzięki odpowiednim narzędziom dzieciaki mogą tworzyć własne nakładki do gry, dzielić się nimi z innymi, no i oczywiście mieć z tego masę frajdy i satysfakcji.

Nauka programowania dla dzieci poprzez gry?

Jasne. Nie ma chyba nic lepszego niż dziecko zachwycone własną edukacją. Powyższe przykłady to tylko trzy z wielu dostępnych możliwości. Dlatego każdy może znaleźć kurs programowania dopasowany do jego hobby.