tenis Fot. M. Buksa/Fundacja Radan

Bez większych niespodzianek przebiega rywalizacja 93. Mistrzostw Polski w Tenisie - Fundacja Radan Gliwice Open 2019. Dziś na półmetku turnieju zobaczyć będzie można broniących tytułów mistrzowskich Martę Leśniak oraz Macieja Rajskiego.

Pewne dwusetowe zwycięstwa odnieśli m.in. wymieniani w gronie kandydatów do tytułu Kacper Żuk i Michał Dembek. Rozstawiony z numerem 1 Żuk (Legia Warszawa) pewnie pokonał w 1. rundzie Jana Gałkę (Warszawianka) 6:4, 6:3. Jeszcze lepiej spisał się Dembek (WKT Mera Warszawa, nr 8.), który Yannowi Wójcikowi (Warszawianka) oddał tylko jednego gema.

Trudną przeprawę z o 18 lat młodszym Juliuszem Bienkiewiczem (UKS Sport Klub Wrocław) miał utytułowany weteran rozgrywek deblowych Tomasz Bednarek. Ostatecznie 37-letni zawodnik UKS Omega Smolec wygrał 7:6 (7-3), 6:4.

Do 2. rundy awansował także 4-krotny mistrz Polski (2007-08, 2010, 2017) Marcin Gawron. Wygrał z Krzysztofem Wetoszką (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters), 6:3, 6:4, choć w ostatnim gemie walczył też z bólem mięśniowym w nodze.

W turnieju kobiet, gdy z powodu kontuzji ostatecznie wycofała się Maja Chwalińska z BKT Advantage Bielsko-Biała; numer 1 w drabince przejęła Anastazja Szoszyna (WKS Grunwald Poznań).

Po dwusetowych zwycięstwach w 2. rundzie są także Julia Oczachowska (kujawsko-pomorskie KP, nr 3.) oraz Anna Hertel (Klub Tenisowy Legia, nr 4.). Za niespodziankę należy uznać porażkę Julii Wędrochy (Starochorzowskie Centrum Sportu "Sokół", nr 8.) z Pauliną Mattik (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) 4:6, 2:6.

Do głównej drabinki pewnie zakwalifikowali się m.in. rozstawieni z "jedynką" Magdalena Hędrzak i Michał Bedra. W decydujących meczach tenisistka Górnika Bytom pokonała Annę Derecką (WTS Orzeł Warszawa) 6:3, 6:0, a zawodnik ATZ TENISPOINT Warszawa przy Chiwes Sport s.c. nie dał szans Wojciechowi Kasperskiemu (Górnik Bytom) 6:2, 6:2.

Bez walki w poniedziałek do głównej drabinki awansował Tomasz Bednarek. 37-letni zawodnik UKS Omega Smolec, który otrzymał do eliminacji dziką kartę, w 1. rundzie uporał się z Michałem Wargockim (WKS Grunwald Poznań, nr 8.) 6:3, 7:6 (6-4); dzień później do decydującej gry z utytułowanym deblistą nie przystąpił Sandro Szic. Niespodziankę zgotował kibicom niespełna 16-letni tenisista Górnika Bytom. W niedzielę odprawił doświadczonego Andrzeja Zychowicza (WKT Mera Warszawa, 11.) 2:6, 6:2, 6:0.

Broniąca tytułu Marta Leśniak (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters), rozstawiona z "dwójką", udział w mistrzostwach zainauguruje od spotkania z Zofią Podbioł (BKT Advantage Bielsko-Biała).

W środę po południu na kort nr 1 wyjdzie Michał Przysiężny (UKS Sport Klub Wrocław), który zmierzy się z rozstawionym z nr 5. Danielem Michalskim (Warszawski Klub Tenisowy Mera). 35-letni tenisista z Wrocławia, 57. zawodnik w rankingu ATP z 2014 roku, zapowiada koniec kariery podczas challengera Sopot Open (od 29 lipca).

Pasjonująco zapowiada się deblowy pojedynek, a właściwie rewanż – już w 1. rundzie! - za ubiegłoroczny finał:mistrzowie Marcin Gawron, Mateusz Kowalczyk kontra Jan Zieliński, Kacper Żuk.

Bieżące wyniki i plan gier 93. Mistrzostw Polski w Tenisie można znaleźć na stronie internetowej mistrzostw (http://www.mistrzostwapolskitenis.pl/index.php/home.html) w zakładkach Wyniki i Plan Gier. (mw)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.