Każdy rodzic musi wiedzieć: by jego dziecko było bezpieczne, koniecznie trzeba z nim rozmawiać o istniejących zagrożeniach oraz obowiązującym prawie, dotyczącym najmłodszych. Jednak by to robić, opiekun sam musi mieć na ten temat wiedzę.

Dzieci i młodzież muszą mieć świadomość, co im wolno, a czego nie wolno robić. Mówić zaś i przypominać o tych zasadach powinni dorośli: nauczyciele, rodzice, inni opiekunowie. Wszystko, by docierać ze swoją wiedzą zawodową do jak największej liczby słuchaczy, robią także gliwiccy policjanci.
W minionych dniach nasi funkcjonariusze spotykali się z rodzicami uczniów szkół podstawowych oraz liceów. Korzystali z możliwości, jaką dają wywiadówki czy nauczycielskie konferencje. A ponieważ temat narkotyków jest bardzo obszerny, zajęcia trwały około 1,5 godziny. W spotkaniach w siedmiu placówkach oświatowych wzięło udział 119 rodziców i 143 nauczycieli.
Policyjny profilaktyk, sierż. sztab. Mateusz Piórkowski, przeprowadził kilka wykładów. Mówił na temat aktualnego stanu prawnego dotyczącego nieletnich oraz przedstawił występujące zagrożenia o charakterze demoralizacji czy deprawacji. Policjant wykorzystywał pomoce dydaktyczne, m.in. specjalistyczną walizkę z atrapami narkotyków oraz przedmiotów służących do zażywania substancji zakazanych.

  • Policjant stoi naprzeciwko grupy osób dorosłych.
  • Walizka z narkotykami