Bluzy można nosić także latem. Pamiętajcie tylko o dobrym wyborze tkaniny

Lato zbliża się wielkimi krokami? Dni są coraz dłuższe, a termometry podnoszą wskaźnik do magicznej granicy 20 stopni? To znak, że czas najwyższy na dokładne przeanalizowanie zawartości swojej szafy.

Przed wakacjami każdy wykupuje hurtowo koszulki, t-shirty i bezrękawniki ze sklepów – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych. Mało kto inwestuje w ciepłe bluzy męskie, które mogą okazać się niezbędne w trakcie chłodnych wieczorów. Czy cienkie bluzy męskie sprawdzą się w tym przypadku? Sprawdź i przekonaj się na własne oczy!

Cienka modna bluza – wybór odpowiedniego materiału

Do najpopularniejszych tkanin wykorzystywanych przy produkcji bluz, zaliczamy m.in.: bawełnę, poliester, wełnę merynosów itp. Oczywiście należy dodać do nich dodatki, które potrafią zupełnie odmienić zachowanie tkaniny w poszczególnych momentach. Najczęściej spotykane są: elastan poliamid i lyocell, lecz nie można zapomnieć o najpopularniejszym połączeniu bawełny i poliestru.

Co zatem wybrać? Wysokie temperatury są w stanie powodować dyskomfort i nadmierną potliwość, która może skutecznie utrudnić normalne funkcjonowanie. W przypadku outfitu, który ma służyć Ci w trakcie organizacji codziennych obowiązków, bluza wyprodukowane ze 100% bawełny jest najlepszą opcją. Skoro ma ona sprawdzić się w lecie, wybierz gramaturę poniżej 300g/m2. Jeśli dalej nie możesz się zdecydować, koniecznie przeczytaj ten artykuł o bluzach męskich.

Jesteś osobą aktywną, która może pochwalić się imponującą muskulaturą lub wysportowaną sylwetką? Warto sięgnąć po cienkie bluzy z wełny merynosów lub z dodatkiem elastanu. Nie tylko są one cienkie i lekkie, ale także ww. tkaniny poprawiają wentylację i odprowadzanie wilgoci. Będzie mieć to pozytywne przełożenie na regulację temperatury ciała i w efekcie Twoje samopoczucie.

Longsleeve – koszulka, czy już bluza?

Czy longsleeve to już letnia bluza, czy jeszcze koszulka z długim rękawem? Ciężko jednoznacznie określić, lecz każdy na pewno zgodzi się z opinią, że jest to rozwiązanie pomiędzy. Można zatem wykorzystywać je na wiele sposobów. Idealnie sprawdzi się jednak na lato, oferując jednocześnie wentylację t-shirtu i izolację bluzy. Gramatura standardowych longsleeve to granica ok. 200 g/m2.

Jak widać, klasyczna czarna lub szara bluza męska może być dostępna w wielu wersjach, a każda z nich zapewnia zupełnie inne wrażenia z użytkowania. Teraz jako świadomy użytkownik, który wie, jaka tkanina i gramatura sprawdź się na lato, zakupy to prawdopodobnie czysta formalność.