Młodzieżowa reprezentacja Polski w boksie na Mistrzostwach w Budvie fot. fb/Alexas Kubicki

Alexas Kubicki, zawodniczka GUKS Carbo Gliwice, zdobyła złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Budvie. Siedemnastoletnia pięściarka pokonała w finale Rosjankę Anastazję Kirienkę 3:2.

Ważąca niespełna 51 kg Alexas od kilku lat znajduje się w światowej czołówce kobiecego boksu. Podopieczna Martyny Schunke i Henryka Wilka w drodze do finału gładko pokonała Hiszpankę i Estonkę . Reprezentantka GUKS Carbo zaprezentowała twardy i szybki boks, nie dając swoim rywalkom cienia szansy na zdobycie tytułu. Pomimo wielu kontrowersyjnych decyzji sędziowskich reprezentacja Polski zdobyła na MME w Budvie 6 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Co ciekawe wszystkie medale zostały wywalczone przez kobiety.