Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Prezydent Adam Neumann wraz z Alexas Kubicką i Kingą Rewińską fot. D. Nita-Garbiec

Serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania przekazał prezydent Gliwic Adam Neumann gliwickim pięściarkom, które odniosły ostatnio wielkie sukcesy na Mistrzostwach Europy. Alexas Kubicki i Kinga Rewińska to zawodniczki GUKS CARBO Gliwice, klubu, który od lat z powodzeniem szlifuje bokserskie talenty.

GUKS CARBO Gliwice ma na koncie znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, głównie w boksie kobiet. Osiągnięcia młodych zawodniczek wskazują, że mistrzowskie tradycje klubu będą kontynuowane.

17-letnia Alexas Kubicki już plasuje się w światowej czołówce kobiecego boksu. Ostatnio zdobyła złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy, pokonując w finale Rosjankę Anastazję Kirienkę 3:2. Jest także Mistrzynią Polski Juniorek.

Kinga Rewińska natomiast w pięknym stylu zdobyła na Mistrzostwach Europy w Boksie brąz. W ¼ finału pokonała na punkty Serbkę Zeljanę Subotic, jednak w półfinale przegrała ze świetnie dysponowaną Ukrainką Viktorią Nakotą, która odebrała gliwickiej zawodniczce szanse na złoto.

8 grudnia utytułowanym pięściarkom osobiście gratulował prezydent Gliwic Adam Neumann. – Sukcesy Alexas i Kingi wróżą kolejne wspaniałe osiągnięcia zawodników GUKS CARBO, już w rywalizacji seniorskiej. Kto wie, być może nawet medal Igrzysk Olimpijskich! Tego gorąco Wam życzę i jeszcze raz gratuluję wspaniałych wyników – mówił prezydent Neumann.
W spotkaniu uczestniczyli także trenerka zawodniczek, Martyna Schunke, prezes GUKS CARBO Gliwice Henryk Wilk oraz menedżer Alexas, Dariusz Kubicki.
W klubie trwają już przygotowania do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów, które po raz pierwszy w historii odbędą się w naszym kraju. Życzymy wielu zwycięstw!