Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Pożyczka w 15 minut bez BIK

Dostępność pożyczek jest większa, niż może się wydawać. Obecnie pożyczki bez BIK można otrzymać w 15 minut dzięki temu, że nie wymagają szczegółowego procesu weryfikacji zdolności. Jednak nie każda oferta taka będzie. Jak je odróżnić i wybrać najlepszą szybką pożyczkę? Czym kierować się przy wyborze?

Szybkie pożyczki bez BIK – na czym polegają?

Pożyczki bez BIK udzielane są przede wszystkim przez firmy pożyczkowe. W ich trakcie nie przechodzi się przez bardziej zaawansowane procesy weryfikacyjne, związane ze sprawdzaniem danych BIK – Biura Informacji Kredytowej. To właśnie tam przechowywane są dane dotyczące wszelkich udzielonych nam kredytów bankowych i pożyczek. BIK, obok Krajowego Rejestru Długów (KRD), jest największą tego typu bazą danych.

Dzięki uniknięciu weryfikacji pożyczkobiorcy w rejestrze BIK, zyskuje się nie tylko czas. Tego typu pożyczki są chętnie wybierane przez osoby, które mają nieco gorszą historię kredytową. Wbrew pozorom jednak nie dotyczy to tylko dłużników, ale także osób, które w ogóle takiej historii nie mają. Często brak jakiegokolwiek scoringu skutkuje gorszą oceną przy procesie udzielania pożyczek i kredytów, niż negatywne punkty. W rezultacie po szybkie chwilówki bez sprawdzania baz sięgają też młode osoby, pracujące na podstawie umów cywilnoprawnych lub dorabiające sobie w trakcie studiów bez umowy.

Szybko, szybciej, najszybciej – pożyczka bez BIK w kwadrans

Czy można otrzymać kredyt gotówkowy w 15 minut? Oczywiście! Pożyczka bez BIK w 15 minut to nie tylko sztandarowe hasło marketingowe firm pożyczkowych – to realny czas, w którym w wielu przypadkach można załatwić wszystkie formalności. O tym, czy dany uda nam się uzyskać pomoc finansowa w tak krótkim czasie, decydują czynniki takie, jak chociażby wysokość pożyczki, możliwość przedstawienia oświadczenia o uzyskiwaniu dochodów (niekoniecznie z tytułu umowy o pracę) itd. Po szybką pożyczkę możemy udać się do placówki stacjonarnej, ale najefektywniej będzie załatwić wszystko przez internet lub telefon. Metoda online nie wymaga zazwyczaj podpisywania papierowej wersji umowy. W przypadku przejścia przez procedurę drogą telefoniczną, konieczne już będzie podpisanie dokumentów, które dostarczy kurier.

Czy wybrana pożyczka jest bez BIK?

Stając przed wyborem pożyczek bez BIK, warto dokładnie wszystkie przeanalizować. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na uniknięciu sprawdzania danych w bazach długów i kredytów, to cały proces, niestety, nie kończy się tylko na BIK. To jedna z kilku dużych baz danych tego typu. Pomimo tego, że BIK jest największe, można natrafić na praktyki firm pożyczkowych, polegające na przeprowadzaniu weryfikacji w pozostałych, podobnych bazach. Wówczas uniknięcie bazy Biura Informacji Kredytowej praktycznie nie ma znaczenia dla finalnego wyniku. Tak, jak zawsze i w każdym przypadku, należy po prostu dokładnie sprawdzić ofertę i zapoznać się ze szczegółami.

Jaką pożyczkę w 15 minut wybrać?

Oprócz powyższej kwestii dotyczącej mechanizmu weryfikacji przy wyborze szybkiej pożyczki bez BIK należy się kierować podobnymi kredytami, co w innych przypadkach. Przeglądając oferty kredytów, należy więc ocenić je pod względem wysokości oprocentowania, prowizji i ewentualnych kosztów dodatkowych. Dużym ułatwieniem będzie widoczna przy każdej propozycji stopa RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Czy warto zdecydować się na szybką pożyczkę bez BIK?

Natychmiastowa pożyczka bez BIK w 15 minut to kuszące rozwiązanie, aby zyskać dodatkowe środki na dowolny cel. Co najważniejsze, sprawdzi się przede wszystkim w sytuacjach kryzysowych. Jeżeli potrzebujemy szybko dodatkowej gotówki, możemy skorzystać z tego rozwiązania i czuć się bezpiecznie, że na wybraną potrzebę nie zabraknie nam pieniędzy. Po tego typu produkty finansowe często sięgają osoby młode, a także pracownicy, którzy nie otrzymują regularnego wynagrodzenia. Dzięki nim życie staje się znacznie łatwiejsze.