Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

nowy zawodnik Piasta Gliwice Na zdjęciu: Mateusz Winciersz. Fot. piast-gliwice.eu

Nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Mateusz Winciersz. 20-latek podpisał kontrakt, który związał go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Młody pomocnik trafił na Okrzei 20 na zasadzie transferu definitywnego z Ruchu Chorzów.

Marzeniem każdego młodego zawodnika jest gra w Ekstraklasie, dlatego cieszę się, że otrzymałem szansę przejścia do Piasta Gliwice. Jestem pracowity, ambitny i zrobię wszystko, by ją wykorzystać – powiedział Mateusz Winciersz po podpisaniu kontraktu.

Jest młodym zawodnikiem, który występuje na pozycji lewego pomocnika, ale z powodzeniem może również rozgrywać piłkę na drugim skrzydle. W obecnych rozgrywkach III ligi rozegrał 18 spotkań w barwach Ruchu Chorzów. Zdobył w nich trzy bramki oraz zanotował siedem asyst.

Zdaję sobie sprawę z wyzwań i wiem, że nie będzie łatwo konkurować z bardziej doświadczonymi zawodnikami, ale postaram się, by wyszło jak najlepiej – zaznaczył nowy zawodnik Niebiesko-Czerwonych.

Nowym kontraktem do końca grudnia 2023 roku związał się także z Piastem Jakub Czerwiński.

Chciałbym, by podpisanie tak długiego kontraktu było czytelnym sygnałem zarówno do kibiców Piasta, jak i piłkarzy, że ten klub będzie coraz silniejszy. Już teraz ugruntowuje swoje wyższe niż kiedykolwiek położenie w polskiej piłce, a ja zrobię wszystko, by z moim udziałem dalej budować to miejsce. Jestem takim człowiekiem, że nie lubię zmian, jeśli gdzieś lub z kimś się dobrze czuję. To tutaj moja rodzina jest szczęśliwa i to tutaj widzimy naszą przyszłość – przyznał obrońca Niebiesko-Czerwonych. Trafił do Piasta w styczniu 2018 roku. Od tego czasu w barwach klubu rozegrał łącznie 92 spotkania, w których strzelił osiem goli. Razem z zespołem wywalczył złoty oraz brązowy medal mistrzostw Polski.

W niedzielę piłkarze Piasta Gliwice wyjechali na zgrupowanie dp Turcji. Niebiesko-Czerwoni udali do Antalyi, gdzie przez dwanaście dni będą przygotowywać się do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. Sztab szkoleniowy brązowych medalistów Ekstraklasy zabrał na obóz 27 zawodników.

GKS Piast SA