Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Wczoraj po godzinie 14.00 na ul. Oświęcimskiej w Łabędach 29-letni gliwiczanin spostrzegł jadący zygzakiem i odbijający się od krawężników samochód. Dzielny człowiek wiedział, że musi zrobić wszystko, by uniemożliwić dalszą jazdę pijanemu kierowcy skody octavii.


Powiadomiony o zdarzeniu patrol policji z IV komisariatu przybył na miejsce zatrzymania obywatelskiego i zastał bohaterskiego kierowcę, który, wraz ze swoimi pasażerami, zatrzymał i zabrał kluczyki podróżującym skodą czterem mężczyznom.

Gliwiczanin, widząc odbijający się od krawężników, jadący przed nim samochód, wykonał manewr zablokowania drogi. Gdy otworzył drzwi skody, uderzył go odór alkoholu. Nie zastanawiając się, mężczyzna wyszarpnął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił ucieczkę zatrzymanej ekipie.

Policjanci przejęli ujętych i rozpoczęli badania. Okazało się, że 52-letni kierowca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a jego trzej kompani niewiele mniej. Jeden z nich, 35-latek, okazał się też być poszukiwanym do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

To kolejny przykład bohaterskiej postawy gliwiczan.