Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W poniedziałek w naszym rejonie doszło do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jeden z rowerzystów, nieprzytomny, został przetransportowany do szpitala.


W poniedziałek po godzinie 19.00 na ulicy Gliwickiej w Paniówkach 73-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, jadący rowerem, zderzył się z przebiegającym przez jezdnię psem. Mężczyzna przewrócił się i doznał poważnych obrażeń twarzoczaszki - stracił przytomność. Ciężko rannego przetransportowano do jednego z katowickich szpitali.

Trzy godziny wcześniej gliwiccy policjanci obsługiwali wypadek z udziałem rowerzysty na ul. Jana Śliwki w Gliwicach. Jak wstępnie ustalono, 30-latek kierujący oplem, wykonując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu, doprowadził do zderzenia z jadącym na wprost 68-letnim gliwiczaninem. W wyniku wypadku obrażeń w postaci złamań doznał cyklista.

Sprawy obu wypadków wyjaśniane są przez śledczych z gliwickiej komendy.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o uświadomienie sobie, że rowerzyści i motocykliści są mniej widoczni, jednak są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.