Mikołaj za oknem Fot. Pixabay

Mamy dobre wieści z lapońskiego sztabu Świętego Mikołaja – święty uznał, że gliwiczanie byli w tym roku bardzo grzeczni i wybiera się do nas z wizytą. Wesołego jegomościa w czerwonym kubraku i z długą białą brodą będzie można spotkać w wielu miejscach Gliwic. Jak on to robi? Tego nikt nie wie, nawet sam Święty Mikołaj. Nie wnikajmy zatem i my – kiedy wierzyć w cuda, jeśli nie w okresie Świąt?

Mikołaj na Rynku

W niedzielę, 5 grudnia, ruszy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy, którego gościem specjalnym będzie Święty Mikołaj. Jego elfy zaprezentują cyrkowe akrobacje, odbędzie się też Świąteczna Parada Maskotek. Mikołaj z kolei przywita się z dziećmi – i małymi i dużymi.

Mikołaj w Amoku

Również w niedzielę, 5 grudnia, sanie Świętego Mikołaja wylądują na dachu Kina Amok przy ul. Dolnych Wałów 3. O godz. 13.30 mikołajki rozpoczną się od „Magicznych Świąt Kacpra i Emmy” dla dzieci od 4 lat. O godz. 15.45, kino Amok rozpocznie projekcję filmu (od 6 roku życia) „Mikołaj w każdym z nas”. Na koniec, o godz. 18.00, zostanie wyświetlony film „Jak ocalić smoka” (7+). Przed każdym seansem dzieci powita Święty Mikołaj, który dla wszystkich dzieci będzie miał upominki.
Bilety kosztują 12 zł.
Osoby zainteresowane szerszą działalnością podarunkową Świętego Mikołaja proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 32/231-56-99.

Mikołaj w Willi Caro

W poniedziałek, 6 grudnia, Święty Mikołaj zawita do Willi Caro i odwiedzi uczestników zajęć organizowanych przez Muzeum w Gliwicach. Dzieci poznają historię Świętego Mikołaja, zaśpiewają kolędy i dostaną w prezencie słodkości.
Na to spotkanie obowiązują zapisy pod numerem tel.: 783-560-006.
W zajęciach może wziąć udział sześć grup, lekcje odbywać się będą o godz. 9.00, 9.15, 10.30, 10.45, 12.00 i 12.15. Ze względów sanitarnych zapisane grupy proszone są o punktualne przybycie na zajęcia.

Święty Mikołaj pojawi się też w wielu innych miejscach, m.in. w niektórych galeriach handlowych.

Bądźcie gotowi na wizytę Świętego Mikołaja! Zaprzęg już wyruszył! (mf)