Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach wyjaśniają przyczyny pożaru, który miał miejsce wczoraj, tj. 3 września, w Sośnicowicach przy ulicy Granicznej. Pożar objął dwa budynki jednorodzinne i uszkodził elewację trzeciego.

Zgłoszenie o pożarze domów w Sośnicowicach przy ulicy Granicznej zostało odebrane przez służby ratunkowe wczoraj, po godzinie 13. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków oraz funkcjonariuszy policji.

Wstępne ustalenia wskazują, że zarzewie pożaru znajdowało się w rejonie wiat garażowych na styku dwóch sąsiadujących posesji. Początkowo ogień zniszczył pojazdy znajdujące się pod wiatami, a następnie rozchodząc się symetrycznie, przeniósł się na dwa sąsiadujące budynki mieszkalne. W akcji ratowniczej zaangażowani byli strażacy z KM PSP z Gliwic, jak również strażacy ochotnicy z OSP. Ci ostatni po zakończonej akcji, zabezpieczyli dachy obu budynków.


Na miejsce pożaru przybył także przedstawiciel samorządu miasta i gminy Sośnicowice — wiceburmistrz Barnard Wilczek, który zapewnił mieszkańców dotkniętych zdarzeniem o wsparcie w postaci tymczasowego zakwaterowania.

Wśród pokrzywdzonych żywiołem są dzieci w wieku szkolnym. Pożar spowodował duże straty materialne, ważne jednak, że nikt nie zginął, ani też nie ucierpiał fizycznie.

 

 

 

 

  • Na zdjęciu widzimy dwa budynki jednorodzinne objęte płomieniami i dymem.
  • Na zdjęciu dwa budynki objęte płomieniami i dymem.
  • Na zdjęciu widzimy strażaków na tle ugaszonych budynków.