Można powiedzieć, że choroby związane z układem ruchu to znak dzisiejszych czasów. Wprawdzie przyczyn występowania schorzeń ortopedycznych jest wiele, ale na pewno nie pomaga siedzący tryb życia. Przybywa zatem pacjentów, którzy wymagają konsultacji ortopedycznej. Kluczowy jest wybór odpowiedniego lekarza ortopedy, który postawi trafną diagnozę i zaplanuje leczenie. Podpowiadamy, jak znaleźć dobrego ortopedę w Warszawie.
Ortopeda – Warszawa
Jeśli interesuje cię lekarz ortopeda warszawa ma na swojej mapie wiele gabinetów. Na terenie Warszawy nie brakuje ośrodków zdrowia. Pacjenci bez problemu znajdą lekarza specjalistę; w zasadzie z każdej dziedziny. Niemniej warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i jakimi kryteriami kierować się przy wyborze lekarza ortopedy (ortopeda prywatnie, jak również na NFZ).
Ważne, aby znaleźć sprawdzoną przychodnię. W tym celu można sprawdzić opinię innych pacjentów w sieci lub skorzystać z polecenia rodziny czy znajomych. Pierwsza konsultacja ortopedyczna powinna rozwiać wątpliwości – dobry ortopeda poświęca pacjentowi uwagę, by móc postawić trafną diagnozę.
Przedtem warto jednak upewnić się, czy wybrany specjalista ma kwalifikacje i doświadczenie (szczególnie jeśli wybierasz się na konsultację z jakimś konkretnym problemem). Wygodnym rozwiązaniem jest także możliwość skorzystania z usług fizykoterapii i rehabilitacji w tym samym centrum medycznym.
Centrum medyczne: jak wygląda konsultacja ortopedyczna u dobrego lekarza?
Dobry lekarz wykona specjalistyczną diagnostykę, ale realizuje również kompleksową terapię. Co za tym idzie – lekarz ortopeda wykonuje zabiegi ortopedyczne lub zaleca pacjentom ćwiczenia z rehabilitantem i zabiegi z zakresu fizykoterapii.
Ortopeda – USG Warszawa
Zwróć uwagę na to, że w gabinecie dobrego ortopedy w Warszawie możesz wykonać takie badanie jak USG ortopedyczne. To bardzo szybkie (wynik poznasz od razu), nieinwazyjne i skuteczne w postawieniu diagnozy narzędzie.
Niezbędne badania i zalecenia
Dodatkowo lekarz w trakcie wizyty wykonuje niezbędne badania fizykalne oraz zleca badania laboratoryjne, jeżeli zachodzi taka konieczność. Na wizytę należy zabrać również pełną dokumentację medyczną wraz z wypisami ze szpitala (jeżeli takowe posiadasz). Pozwoli to na pełen wgląd w sytuację pacjenta.
Kiedy należy udać się do ortopedy?
Jak wiadomo – ortopeda zajmuje się leczeniem urazów narządu ruchu i leczeniem chorób w obrębie narządu ruchu. Dzieci przyjmuje ortopeda dziecięcy, natomiast osoby dorosłe leczy specjalista ortopedii lub ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Jest wiele sytuacji, w których konsultacja ortopedyczna jest niezbędna. Jeżeli jednak złamałeś kończynę i konieczne jest założenie gipsu, to pamiętaj, aby niezwłocznie udać się na SOR. Z porady ortopedycznej należy natomiast skorzystać w takich sytuacjach jak:
-
urazy mechaniczne narządu ruchu
-
zwichnięcia stawów
-
stłuczenia
-
przeciążenia
-
zapalenia powięzi
-
wady postawy
-
skrzywienie kręgosłupa
Pamiętaj również, aby nie próbować „przeczekać” bólu. Najlepiej nie bagatelizować dolegliwości i od razu zapisać się na wizytę do ortopedy.