Opieka nad osobą niepełnosprawną lub osobą chorą, która nie może się poruszać, to ogromne wyzwanie. Cała praca, jaka wykonywana jest przy tej osobie, wymaga ogromnego poświęcenia, jest niemałym wyzwaniem. Nieustanne podnoszenie, odkładanie, przenoszenie pacjenta potrafi być wyczerpujące. Już po kilku godzinach można mieć dość, nie mówiąc o tym, jak cierpią wszystkie kości i stawy, a przede wszystkim kręgosłup. Na szczęście na rynku znajdziemy specjalistyczny sprzęt, który może ułatwić pracę opiekunów. Mowa głównie o podnośnikach osobowych dla osób niepełnosprawnych, które z pewnością przydadzą się w takiej pracy. Na co zwrócić uwagę wybierając podnośnik osobowy? Dla kogo jest dedykowany i czym w ogóle jest to urządzenie?
- Podnośniki osobowe dla niepełnosprawnych — czym są te urządzenia i dla kogo są dedykowane?
- Inne pomoce dla osób niepełnosprawnych — platformy schodowe i podnośniki elektryczne
Podnośniki osobowe dla niepełnosprawnych — czym są te urządzenia i dla kogo są dedykowane?
Podnośniki osobowe dla niepełnosprawnych to rewelacyjne urządzenia, które znacznie ułatwiają pracę przy osobach chorych bądź pokrzywdzonych na stałe przez los. Podnośniki pionowe wspomagają podczas wstawania, podnoszenia czy korzystania z łazienki. Można je wykorzystywać podczas przenoszenia osoby na pokład wózka inwalidzkiego. Podnośnik transportowy to doskonała opcja dla tych osób, które muszą radzić sobie z deformacjami kończyn czy amputacjami. Podnośnik pionowy ułatwia życie osobom ze sztywnością stawów, osobom starszym czy osobom z chorobami krążenia. Wysokość podnoszenia zależna jest od typu podnośnika, jednak zaczyna się ona na kilku centymetrach i kończy na kilku metrach. Standardowe podnośniki mogą utrzymać osobę ważącą do 140 kg.
Inne pomoce dla osób niepełnosprawnych — platformy schodowe i podnośniki elektryczne
Nie da się ukryć, że życie z niepełnosprawnościami jest bardzo trudne. Na szczęście są firmy, które starają się je nieco ułatwić. W ten sposób osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich bądź w jeszcze inny sposób mają szansę na pokonanie barier architektonicznych. Przykładem takich rozwiązań są platformy schodowe, które możemy spotkać w budynkach użyteczności publicznej. Podnośnik dla osób niepełnosprawnych to też alternatywa dla platformy, jeśli nie ma miejsca, by jej zastosować w pełnym wymiarze, bo schody są zbyt wąskie. Odpowiedni podnośnik może zdziałać prawdziwe cuda, a przy okazji zagwarantuje maksymalny komfort podczas codziennych czynności.