Zarząd Dróg w Gliwicach: Pozostanie zamknięty przez kilka godzin
W nocy na kierowców czekają zmiany! Sprawdź, jak ominąć korki w Gliwicach!
  • Rutynowe prace konserwacyjne sparaliżują ruch w tunelu na Drogowej Trasie Średnicowej.
  • Aktywności serwisowe rozpoczną się o godzinie 22:30 i zakończą około 5:00 nad ranem.
  • Zarząd Dróg w Gliwicach przypomina o zorganizowanym objeździe.
  • Przeglądane będą m.in. systemy oświetlenia, wentylacji i zarządzania znakami zmiennej treści.

Kiedy miasto zasypia, pracownicy drogowi wychodzą do akcji. Tym razem to tunel na Drogowej Trasie Średnicowej przejdzie nocną metamorfozę. W ramach rutynowych procedur konserwacyjnych, od godziny 22:30 aż do świtu, mieszkańcy mogą napotkać na utrudnienia w ruchu. Zarząd Dróg w Gliwicach zarządził kompletne zamknięcie tego strategicznego odcinka, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort podróżowania w kolejnych dniach.

Podczas gdy większość z nas będzie spokojnie odpoczywać, specjaliści będą mieć pełne ręce roboty, dbając o każdy detal techniczny, który sprawia, że podziemne przejście jest jak tętniąca żyłą komunikacyjną serca miasta. Naprawy i kontrole obejmą szereg systemów, od oświetlenia, po zaawansowane technologie monitoringu. Jak na wizytę u lekarza, tunel zostanie poddany dokładnemu przeglądowi, który ma na celu wykrycie i naprawienie ewentualnych usterek.

Zarząd Dróg nie pozostawia kierowców na pastwę losu – zaplanowano objazdy, które pomogą ominąć zamknięty odcinek. Sugerowane trasy objazdowe zostaną wyraźnie oznakowane, by ułatwić poruszanie się po mieście w godzinach nocnych. Ta nocna przerwa w ruchu to nie tylko konieczność, ale i inwestycja w płynność jazdy na nadchodzące tygodnie.


Na podstawie: Zarząd Dróg w Gliwicach