UM Gliwice: Złote mistrzostwa szermierzy Piasta
Triumf gliwickich szermierzy! Lokalni mistrzowie juniorów podbijają krajowe areny, zdobywając krocie złotych medali i wywołując podziw swoimi osiągnięciami.
  • Sukces gliwickich szermierzy na Mistrzostwach Polski Juniorów.
  • Trzy złote medale i komplet miejsce na podium w turnieju indywidualnym.
  • Drużynowe zwycięstwa zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn.
  • Wypowiedź trenera Macieja Chudzikiewicza wyrażająca zaskoczenie ilością złotych medali.

Gliwickie szpady nie miały sobie równych na niedawnych Mistrzostwach Polski Juniorów. Reprezentanci i reprezentantki klubu Piast Gliwice zdobyli tam imponujący zestaw medali, w tym aż trzy złote. Rywalizacja, która odbyła się w wielkopolskim Śremie, przyniosła naszym szermierzom nie tylko zaszczytne tytuły, ale także uznanie w szermierczych kręgach.

W pojedynku na szpady indywidualnie najjaśniejszym błyskiem stali okazał się Mikołaj Wesołowski, zdobywając złoty medal i tytuł mistrza Polski Juniorów. Jego sukces mógł być nieco zaskakujący, ale pokazał, że treningi pod okiem doświadczonego Macieja Chudzikiewicza owocują najwyższymi trofeami. Obok Wesołowskiego na podium stanęły również Oliwia Janeczek, która zawojowała srebro, oraz Magda Ratyna, zdobywczyni brązowego medalu, obie trenowane przez Piotra Markowicza.

Jeśli jednak ktoś pomyślał, że to już szczyt możliwości gliwickich swordsmanów, to drużynowe zmagania rozwiały wszelkie wątpliwości. Zarówno kobiecy, jak i męski zespół Piasta Gliwice domynowały swoje konkurencje. Złoty skład kobiet tworzyły: Oliwia Janeczek, Emilia Korkus, Paulina Ostrowska oraz Magda Ratyna. Mężczyźni natomiast triumfowali w składzie: Paweł Klytta, Błażej Kurowski, Wojciech Rzyczniak i Mikołaj Wesołowski.

Na każdy turniej jedziemy z zamiarem osiągnięcia jak najlepszego wyniku, ale przyznam, że jesteśmy wręcz zszokowani liczbą złotych medali. Nie przypominam sobie, żeby na jednych mistrzostwach Polski Juniorów jakikolwiek klub w Polsce zdobył aż trzy złote medale, a naprawdę niewiele zabrakło, abyśmy mieli komplet – mówi Maciej Chudzkiewicz, fechtmistrz Piasta Gliwice.

Oszałamiający rezultat gliwickich szermierzy to znakomity przykład determinacji i wysokiego poziomu treningu. To również świetna wiadomość dla lokalnej społeczności, która ma powody do dumy, widząc swoich reprezentantów na najwyższych stopniach podium. Wyniki te na pewno będą motywacją dla młodszych adeptów szermierki, pragnących kiedyś osiągnąć podobne sukcesy.


UM Gliwice