SM Gliwice: Sukces VI edycji Gliwickiej Akademii Zdrowia Dzieci w CH Forum
W minioną sobotę, Centrum Handlowe Forum stało się areną edukacyjną, gdzie młodsi i starsi mogli zgłębić tajniki zdrowego stylu życia. VI Gliwicka Akademia Zdrowia Dzieci zainicjowała szereg aktywności promujących bezpieczeństwo i świadomość zdrowotną wśród najmłodszych.
  1. Wydarzenie odbyło się w dzielnicy Zatorze.
  2. Uczestnicy mogli przetestować swój czas reakcji za pomocą trenażera.
  3. Dostępne były alko-gogle i narko-gogle, symulujące wpływ substancji odurzających na percepcję.
  4. Specjalnym gościem wydarzenia był Miś Strażnik, który zachęcał do rozmów o bezpieczeństwie.

Każdego roku, inicjatywy takie jak Gliwicka Akademia Zdrowia Dzieci, rzucają światło na istotę edukacji zdrowotnej i bezpieczeństwa już od najmłodszych lat. Tegoroczna edycja, poza tradycyjnymi atrakcjami, takimi jak stoisko z możliwością rozmowy o bezpieczeństwie, zaoferowała również niecodzienną okazję do doświadczenia, jak substancje psychoaktywne wpływają na nasze ciało i umysł. Uczestnicy, dzięki specjalnym goglom, mogli zobaczyć świat oczami osoby pod wpływem alkoholu czy narkotyków, co z pewnością było doświadczeniem otwierającym oczy na niebezpieczeństwa związane z ich używaniem.

Zaangażowanie Misi Strażnika dodatkowo podkreślało, jak ważne jest, aby już od najmłodszych lat wpajać dzieciom zasady bezpieczeństwa. Tego typu wydarzenia, organizowane przez lokalne instytucje, stanowią cenny wkład w budowanie społeczności świadomej i odpowiedzialnej za swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo. W dobie rosnących zagrożeń cywilizacyjnych, inwestycja w edukację zdrowotną i profilaktykę zdaje się być najlepszą drogą do zapewnienia młodszym pokoleniom zdrowego i bezpiecznego startu w dorosłość.


Na podst. SM Gliwice