Bokserzy z Gliwic niepokonani na Mistrzostwach Śląska
Nasze miasto ponownie na sportowym podium – bokserzy z Gliwic triumfują na Mistrzostwach Śląska. W dniach 8-10 marca, nasi reprezentanci pokazali klasę, zdobywając imponującą liczbę medali i zajmując czołowe miejsca w klasyfikacji drużynowej. Ich sukces to dowód na silną pozycję gliwickiego boksu na regionalnej arenie.
  1. Gliwickie kluby GUKS Carbo i Sokół Gliwice zgarnęły łącznie 14 medali.
  2. Nasi pięściarze zdobyli 7 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale.
  3. Gliwice reprezentowało 22 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych.
  4. W klasyfikacji generalnej gliwicka drużyna uplasowała się na zaszczytnym 2. miejscu.

Wśród wielu wydarzeń sportowych, które odbyły się ostatnio, Mistrzostwa Śląska w boksie zdecydowanie wyróżniały się pod względem emocji i poziomu rywalizacji. Zawody, które miały miejsce w Bielsku-Białej, przyciągnęły zawodników z 32 klubów z całego kraju. Nasze miasto godnie reprezentowało 22 zawodniczek i zawodników, którzy wzięli udział we wszystkich kategoriach wiekowych, dzięki współpracy między klubami GUKS Carbo i Sokół Gliwice.

Wśród pań, każda z reprezentantek Carbo stanęła na podium. Anna Olczak w kategorii senior w wadze do 52 kg zdobyła złoto, podobnie jak Julia Jeleniewska w kategorii junior w wadze do 75 kg. Milena Wesołowska została wicemistrzynią w kategorii kadet w wadze do 46 kg, a Julia Michałek zajęła trzecie miejsce w kategorii senior.

Panowie również nie zawiedli. Michał Fiedler zdobył mistrzostwo Śląska w kategorii senior w wadze półciężkiej, a Kamil Rybaczuk okazał się najlepszy w wadze do 86 kg. Oliwier Ntuk i Justyn Szczerba triumfowali w kategoriach junior i kadet, odpowiednio. Tymoteusz Dawicki, wicemistrz w kategorii kadet w wadze do 80 kg, oraz inni zawodnicy, którzy zajęli trzecie miejsca, również zasłużą na pochwałę.

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wywalczyliśmy 7 złotych medali, a mamy szansę na jeszcze jeden, ponieważ Dawid Proksza zawalczy w finale w późniejszym terminie. To dla nas bardzo ważne, bo tytuły mistrza Śląska są przepustką do Mistrzostw Polski. Myślę, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Mamy młodą, przyszłościową drużynę. Nawet ci, którzy ćwiczą krócej, mają już spore umiejętności, co zresztą zostało podkreślone dobrymi walkami – ocenił występ swoich podopiecznych Wiesław Chrzanowski.

Warto również wspomnieć o innych reprezentantach naszego miasta, którzy walczyli z wielkim zaangażowaniem. Ich występy na Mistrzostwach Śląska z pewnością zapadną w pamięć zarówno kibiców, jak i samych zawodników. Sukces gliwickich bokserów na Mistrzostwach Śląska jest dowodem na to, że nasze miasto może być dumne ze swoich sportowców i ich osiągnięć na arenie regionalnej i krajowej.

Opierając się na: Urząd Miejski Gliwice