Noc pod skrzydłami na gliwickim lotnisku przyciągnęła tłumy
Lotnisko Aeroklubu Gliwickiego stało się sceną niezwykłego wydarzenia, które przyciągnęło tłumy miłośników lotnictwa oraz mieszkańców szukających oryginalnego sposobu na spędzenie wolnego czasu. "Noc pod skrzydłami" to impreza, która już po raz trzeci udowodniła, że niebo jest nie tylko dla ptaków.
  1. Występy lotnicze na najwyższym poziomie, w tym akrobacje mistrzyni świata Patrycji Pacak.
  2. Zwiedzanie Gliwickiego Centrum Edukacji Lotniczej z przewodnikiem.
  3. Koncert Stechek Group oraz występy baletu akrobatycznego Everest Production.
  4. Projekcja filmu "Ikar w spódnicy" o życiu Małgorzaty Margańskiej.

Wydarzenie to było nie tylko okazją do podziwiania umiejętności pilotów, w tym osiągnięć Macieja Nowaka, Jacka Bogatko i Tomasza Jackiewicza, ale także sposobnością do zaznajomienia się z historią lotnictwa poprzez inscenizację pierwszego lotu balonem hrabiego Jana Potockiego z 1790 roku.

Na ziemi, przed hangarem, odwiedzający mogli korzystać ze stoisk informacyjno-promocyjnych oraz wsiąść za sterami symulatora lotów, dzięki czemu każdy mógł poczuć się przez chwilę jak prawdziwy pilot. To wszystko miało miejsce pod baczny wzrok prezydent miasta, Katarzyny Kuczyńskiej-Budki, która również wzięła udział w zabawie.

Wieczór zamienił lotnisko w magiczną przestrzeń z koncertem, który przeniósł obecnych w inny wymiar dźwięków i wizji. Połączenie muzyki z baletowymi figurami baletu Everest Production stworzyło niesamowity spektakl wizualny, a film "Ikar w spódnicy" idealnie zakończył tematycznie całe wydarzenie, celebrując osiągnięcia kobiet w lotnictwie.

Organizacja „Nocy pod skrzydłami” była wspólnym przedsięwzięciem miasta wraz z Centrum Kultury Victoria i lokalnym Aeroklubem, przy wsparciu strategicznym GAPR Gliwice, co raz jeszcze pokazało, jak wielkie znaczenie dla społeczności lokalnej ma współpraca różnych instytucji.


Według informacji z: Urząd Miejski w Gliwicach