Żeglarze z gliwickiej Tęczy na Bałtyku: rejs pełen wyzwań i przygód

Załoga żeglarzy z gliwickiej Tęczy rozpoczęła swój rejs po Bałtyku, udowadniając, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji marzeń. W trakcie tygodniowej wyprawy będą nie tylko doskonalić swoje umiejętności, ale również pokonywać żywioły i wyzwania, jakie niesie ze sobą morze.
- Ekipa żeglarzy z Tęczy wypłynęła na Bałtyk 8 czerwca.
- Załoga składa się z sześciu osób wspieranych przez terapeutów i kapitanów.
- Rejs odbywa się pod patronatem Prezydent Miasta Gliwice.
- Podopieczni Fundacji Różyczka zdobywają nowe doświadczenia morskie.
Podopieczni Fundacji Różyczka oraz członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej Tęcza wyruszyli na Bałtyk, aby zmierzyć się z jego kapryśnym charakterem. To dla nich nie tylko test umiejętności żeglarskich, ale także okazja do przełamywania barier i pokonywania własnych ograniczeń. Żeglarze wyczarterowali dwa jachty w Gdańsku i już odwiedzili Gdynię oraz Puck.
Przed wypłynięciem na Bałtyk, załoga zdobywała doświadczenie na Odrze i jeziorach mazurskich. Bałtyk, z jego większymi falami i silniejszym wiatrem, stanowi dla nich największe wyzwanie. Bałtyk to większe jachty, większy wiatr, większa fala. Załoga wyszła w morze przy wietrze niemal 5 stopni w skali Beauforta. Po podzieleniu na wachty i przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa nasi żeglarze szybko weszli w rytm morskiego żeglarstwa relacjonuje Dorota Soilam, prezes Fundacji Różyczka.
Podczas rejsu, załoga Tęczy będzie miała okazję odwiedzić m.in. Jastarnię i Hel, a finał ich wyprawy zaplanowany jest na 15 czerwca w Gdańsku. W rejsie uczestniczy sześć osób: dwie Anie, Justyna, Radek, Henio i Paweł, wspierani przez terapeutów oraz kapitanów Śląskiego Yacht Clubu przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach.
Fundacja Różyczka obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności. W ramach jubileuszu jej podopieczni zdobyli już Koronę Gór Polski, przepłynęli Odrą do Szczecina i przemierzyli mazurskie jeziora. Rejs po Bałtyku jest kolejnym krokiem w ich niesamowitej przygodzie.
Wszyscy, którzy śledzą losy tej niezwykłej załogi, trzymają kciuki za powodzenie ich morskiej wyprawy. To nie tylko dowód na to, że osoby z niepełnosprawnościami mogą osiągnąć wszystko, ale także inspiracja dla wielu innych, by nie bać się realizować marzeń.
Urząd Miejski w Gliwicach
Autor: krystian