Gliwicki

Zawodnicy Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice osiągnęli imponujący sukces podczas Mistrzostw Śląska OPEN, które odbyły się na krytej pływalni „Olimpijczyk”. Dzięki świetnym występom zdobyli aż 36 medali, co jest dowodem na ich doskonałą formę przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Juniorów.

1. Zdobycie 36 medali przez „Sikret” Gliwice.
  2. Najlepsza zawodniczka: Marta Cygrimus.
  3. Sukcesy sztafet w rocznikach 2010 i 2008.
  4. Przygotowania do Mistrzostw Polski Juniorów.

W dniach 7-8 czerwca na gliwickiej krytej pływalni „Olimpijczyk” odbyły się Mistrzostwa Śląska OPEN, podczas których rywalizowało 430 pływaków reprezentujących 49 klubów. Zawodnicy Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice zdobyli aż 36 medali, co jest niezwykłym osiągnięciem. Zawody były dla wielu uczestników ostatnim sprawdzianem przed rocznikowymi Mistrzostwami Polski Juniorów.

W rywalizacji zawodników w wieku 14, 15, 16 lat oraz 17 lat i starszych, gliwicki „Sikret” zajął wysokie miejsca w klasyfikacji medalowej. W kategorii 14-latków zdobyli 9 medali (6 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy), a w kategorii 16-latków aż 21 medali (7 złotych, 11 srebrnych i 3 brązowe). W pozostałych kategoriach wiekowych zdobyli łącznie 6 medali.

Indywidualnie na szczególną uwagę zasługuje Marta Cygrimus, która zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki w kategorii 16 lat. Cygrimus wywalczyła złote medale na dystansach 100 i 50 m stylem grzbietowym oraz srebrne medale na 50 m stylem dowolnym i 200 m stylem grzbietowym.

• Tobiasz Naparło – brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym

Sztafety klubu „Sikret” również osiągnęły znakomite wyniki. Dziewczęta z rocznika 2008, w składzie Marta Cygrimus, Zofia Tabis-Hubka, Aleksandra Sittek i Małgorzata Mosór, dwukrotnie stanęły na 2. stopniu podium w sztafetach 4 × 100 m stylem dowolnym i 4 × 100 m stylem zmiennym. Chłopcy z rocznika 2010, w składzie Kacper Kowalski, Piotr Głuch, Franciszek Mazik i Tobiasz Naparło, zwyciężyli w sztafetach 4 × 100 m i 4 × 200 m stylem dowolnym.

Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom: Michałowi Matuszewskiemu, Wojciechowi Wiśniowiczowi i Ioannisowi Giakovisowi, którzy swoją pracą przyczynili się do tych znakomitych wyników.

Wg inf z: Urząd Miejski w Gliwicach