Kulturalne lato na Rynku: spektakle, koncerty i filmy w Gliwicach
Lato to czas, kiedy miasto tętni życiem kulturalnym! W tym roku na Rynku Kultury czeka na nas mnóstwo wydarzeń, które umilą letnie wieczory. Zapraszamy do udziału w spektaklach, koncertach i projekcjach filmowych, które odbędą się w lipcu i sierpniu na alei Przyjaźni oraz w Ruinach Teatru Victoria. To doskonała okazja, aby cieszyć się kulturą na świeżym powietrzu.
  1. Spektakle i koncerty na Rynku Kultury.
  2. Harmonogram wydarzeń na lipiec i sierpień.
  3. Letni taras – miejsce spotkań i relaksu.
  4. Większość wydarzeń jest darmowa, ale niektóre wymagają wejściówek.

Rynek Kultury to autorski projekt Centrum Kultury Victoria, który oferuje szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych w każdy piątkowy wieczór wakacji. Organizatorzy zapraszają na spektakle, koncerty, pokazy filmowe i happeningi, które umilą mieszkańcom czas wolny. Wydarzenia będą odbywać się na alei Przyjaźni i w Ruinach Teatru Victoria, a większość z nich jest bezpłatna.

Inauguracja tegorocznego programu odbędzie się 5 lipca o godz. 20.00 spektaklem iluzjonistycznym „Magia w Ruinach” w wykonaniu Maxa MagicFX Marka i Kacpra Migdała. Kolejne wydarzenia to m.in. koncert Tryp Tych Tryo, happening „Zjadacz Szeptów” oraz Teatr Tańca Gliwice z przedstawieniem „Migotanie”.

Co tydzień, godzinę przed rozpoczęciem części artystycznej, otwierać się będzie letni taras Ruin Teatru Victoria. To idealne miejsce na spotkania, dyskusje i degustację lokalnych przysmaków. Letni taras to przestrzeń, gdzie można zrelaksować się przed nadchodzącymi atrakcjami.

W lipcu i sierpniu czeka nas jeszcze wiele innych wydarzeń. 2 sierpnia o godz. 20.00 odbędzie się „Dobry Wieczór z Płytą Winylową” z Bogusławem Ziębowiczem, który zaprezentuje „Elektroniczne Lato” z utworami Vangelisa, Jean-Michela Jarre'a, Kraftwerk i Tangerine Dream.

Na zakończenie wakacji, 23 sierpnia zaplanowano Ambient Festival, gdzie o godz. 19.00 wystąpią Voices of the Cosmos, a o 21.00 Bartek Olesi. Wstęp na większość wydarzeń jest wolny, jednak na niektóre z nich obowiązują darmowe wejściówki.

Rezerwacja i odbiór wejściówek możliwe są w Ruinach Teatru Victoria przy al. Przyjaźni 18 oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Składowej 8A. Pełny harmonogram i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Centrum Kultury Victoria.


Urząd Miejski w Gliwicach