Odkryj fascynujący świat mikrometeorytów – jak je znaleźć w swoim mieście?

Już wkrótce uczniowie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będą mieli niepowtarzalną okazję, aby stać się „Łowcami mikrometeorytów”! Program edukacyjny, który łączy naukę z fascynującymi poszukiwaniami kosmicznego pyłu, czeka na zgłoszenia do 31 stycznia. To szansa na odkrycie tajemnic wszechświata i rozwijanie pasji naukowych!

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza młodych odkrywców

Fundacja Nauka. To Lubię oraz Studenckie Koło Naukowe Geologów Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowały wyjątkowy program dla uczniów szkół podstawowych i średnich. „Łowcy mikrometeorytów 2.0” to projekt, który pozwoli młodym ludziom na aktywne uczestnictwo w badaniach nad kosmicznymi skałami. Każdy uczestnik będzie miał szansę na odkrycie mikrometeorytów, które spadają na Ziemię każdego roku.

Jak wziąć udział w poszukiwaniach kosmicznego pyłu?

Aby przystąpić do programu, zespoły uczniów muszą przygotować krótki film lub podcast, odpowiadając na intrygujące pytanie: „Wyobraźcie sobie świat za dwie dekady. Mamy już od lat bazy na Księżycu, właśnie powstaje pierwsza na Marsie. Czym mógłby zajmować się w takim świecie wasz zespół?” Prace należy przesłać do 31 stycznia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

  • Materiał powinien mieć formę wideo lub podcastu o maksymalnej długości 5 minut.
  • Tematyka pracy nie musi być bezpośrednio związana z Marsa czy Księżycem, ale powinna uwzględniać obecność cywilizacji w tych miejscach.

W programie weźmie udział 20 najlepszych zespołów, które będą miały okazję prowadzić badania nad mikrometeorytami. Szczegóły dotyczące regulaminu oraz dalszych etapów można znaleźć na stronie organizatorów.

(kik)


Według informacji z: Urząd Miejski w Gliwicach