9.12.2019 r. - "Mikołajkowe zabezpieczenie".

  6 grudnia 2019 r. braliśmy udział w zabezpieczeniu ostatniego w tym roku przejazdu Gliwickiej Masy Krytycznej. Przejazd odbył się z Placu Krakowskiego na gliwicki Rynek, gdzie mimo niskiej temperatury atmosfera była gorąca. Do zobaczenia w przyszłym roku! ...

 • Konkurs Bezpieczna Droga do Przedszkola w Pyskowicach

  Wręczenie nagród uczestnikom konkursu Bezpieczna Droga do Przedszkola odbędzie się 11 grudnia, podczas przedstawienia finałowego w MOKiS Pyskowice. Konkurs zorganizowano pod patronatem dyrektor Przedszkola nr 1 w Pyskowicach oraz komendanta pyskowickiego komisariatu policji. Myślą przewodnia było zrealizowanie pracy graficznej, przedstawiającej bezpieczną drogę do przedszkola.

 • Publikujemy wizerunek - kto rozpoznaje tych mężczyzn?

  Wydział kryminalny I komisariatu prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie usiłowania kradzieży z włamaniem do magazynu zakładu cukierniczego w Sośnicowicach przy ul. Gliwickiej. Do przestępstwa doszło 19 listopada br. ok. godz. 15.00. Nieznani sprawcy, po dostaniu się do wnętrza, nie zdołali nic ukraść. Zarejestrowani przez kamerę monitoringu mężczyźni nie zostali rozpoznani przez policjantów czy personel.

 • Trwa zbiórka świątecznych paczek

  Coroczne zbiórki na rzecz potrzebujących stają się przedświąteczną tradycją, również w policyjnych jednostkach. Grudniową zbiórkę żywności w Pyskowicach zorganizowano wspólnie z miejską biblioteką, filią nr 1 (koordynator – Justyna Augustynowicz) oraz przedszkolem nr 1 (koordynator – Katarzyna Szymczak). Z ramienia pyskowickiej policji koordynatorem jest zaś starszy dzielnicowy, asp. sztab. Robert Bonk.

 • piłkarki ręczne
  09.12.2019
  Zespół piłkarek ręcznych SPR-u Gliwice uległ po ambitnej i walecznej grze do ostatniej minuty JTC AZS Poznań 30:33....
  Piast Gliwice
  09.12.2019
  W niedzielnym spotkaniu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0:1. Bramkę...
  ju-jitsu
  09.12.2019
  Już tylko 5 dni pozostało do Mistrzostw Europy Ju-Jitsu Ne-Waza No-Gi w Arenie Gliwice! To historyczne wydarzenie –...
  rozgrywki w planszówkach, dużo ludzi przy stolikach w Arenie Gliwice
  09.12.2019
  W grudniu w Arenie Gliwice poszalejemy na parkiecie w rytmie latino, rozgromimy znajomych podczas turnieju planszówek,...
  jarmark
  09.12.2019
  W Gliwicach trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Na Rynku aż do 20 grudnia na wszystkich przybyłych czeka wiele atrakcji i...
  Bieg na 6 łap
  09.12.2019
  125 osób wzięło udział w ostatnim w tym roku „Biegu na 6 łap”. Pogoda dopisała i wszyscy spacerowicze doskonale się...
  festiwal podróżniczy Świat to za mało
  09.12.2019
  Już po raz 6. w Gliwicach odbył się Festiwal Podróżniczy „Świat to za mało”. Za uczestnikami sobotniej imprezy trzy...

  Gdy myślimy o tym, aby skorzystać z usług notariusza zwykle jest to związane z przygotowaniem testamentu. Jednak warto pamiętać, że doświadczony notariusz może wykonać szereg różnych czynności o charakterze prawnym, między innymi spisuje protokoły, sporządza akty notarialne i różnego typu poświadczenia oraz zajmuje się sporządzaniem odpisów, wyciągów i wpisów do dokumentów urzędowych oraz sporządza inne czynności, które wynikają z przepisów prawa.

  Notariusz Gliwice

  Kancelaria Notarialna Gliwice ma w swojej ofercie całe spektrum usług, które są niezwykle istotne w działaniach prawnych. Co dość ważne, nowoczesna kancelaria notarialna Gliwice może służyć szczegółową pomocą w zakresie prowadzonych usług. Jeśli więc nie jesteśmy pewni jak prawidłowo wykonać na przykład sprzedaż lub darowiznę działki to wystarczy te kwestie skonsultować z pracownikami w kancelarii notarialnej, aby móc na następne spotkanie przygotować odpowiednie dokumenty. Należy jeszcze dodać, że w przypadku wykonywania czynności za osobę trzecią, należy mieć dodatkowo ze sobą odpowiednie upoważnienia, oprócz samych wymaganych dokumentów. Jeśli już mamy ze sobą odpowiednie dokumenty i chcemy wybrać dobrego notariusza to Notariusz Gliwice będzie doskonałym wyborem, prawdopodobnie najlepszym jeśli chodzi o pozostałe kancelarie notarialne Gliwice. Notariusz wykona odpowiednie działania notarialne, jeśli stwierdzi, że dokumenty oraz upoważnienia są przygotowane według odpowiednich zasad. Notariusz musi natomiast wstrzymać przed wykonaniem tych działań jeśli będzie istnieć podejrzenie lub wątpliwość, że osoba nie ma zdolności do czynności prawnych, na przykład z uwagi na to, że nie jest w pełni władz umysłowych. Należy więc mieć to na względzie wybierając jednego z notariusze Gliwice.

  Na co składają się koszty na notariusza?

  Warto też wiedzieć, że praca i wynagrodzenie notariusza jest regulowane przez rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości. Jest to tak zwana taksa notarialna. Obowiązuje ona wszystkich notariuszy w Rzeczpospolitej Polskiej. Zwykle wysokość taksy zależy od wartości przedmiotu co do którego są prowadzone czynności notarialne. Oczywiście są wyjątki od tej reguły i w przypadku na przykład sporządzania testamentu lub umowy majątkowej między małżonkami jest przypisana stawka stała. Do samej opłaty jaką wnosimy każdemu notariuszowi, niezależnie od tego czy jest to Gliwice Notariusz czy też inny, obowiązują dodatkowe opłaty związane z tym, że notariusz Gliwice pobiera odpowiednią kwotę za podatki i opłaty sądowe.

  kancelaria notarialna Gliwice

  uczestnicy wizyty studyjnej w Domu Pamięci
  07.12.2019
  6 grudnia grupa przedstawicieli ukraińskich instytucji kultury odbyła wizytę studyjną w Muzeum w Gliwicach. Delegacja...
  Portret Śląska
  07.12.2019
  Kolekcja fotograficzna Muzeum w Gliwicach wzbogaciła się o nowe prace. Od 6 grudnia można je zobaczyć na wystawie „Nowe...
  6.12.2019 r. - Kierowco, parkuj zgodnie z przepisami.

  Jutro 7.12.2019 r. jesteśmy na zabezpieczeniu Gali "KSW 52 The Race", która odbędzie się w Hali Arena Gliwice. Przypominamy kierowcom o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Informujemy o dostępnych parkingach przy Hali Arena oraz alternatywnych. Parkingi alternatywne zlokalizowane są przy ulicy Kaszubskiej i Krzywoustego oraz przy ulicy Kopalnianej. Na wszystkich skrzyżowaniach w rejonie Hali Arena dostępni będą również wolontariusze, którzy spełnią funkcję informacyjną, wskazując drogę kierowcom na ww. parkingi.   ...

  6.12.2019 r. - Mikołajki ze Strażą Miejską

    W dniu dzisiejszym 6.12.2019 r. w ramach akcji "Mikołaj" wręczaliśmy  wraz z Misiem Strażnikiem mieszkańcom elementy odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo. Misia można było spotkać przy Szkole Podstawowej nr 9, Urzędzie Miejskim oraz na gliwickim Rynku. Przypominaliśmy najmłodszym uczestnikom jak poruszać się po drodze, zwracaliśmy także uwagę na pogarszające się warunki atmosferyczne oraz zagrożenia  z  jakimi mogą się spotkać.   {gallery}grafika_artykuly/2019/miki{/gallery} ...

 • Miłe odwiedziny z okazji ...

  Wczoraj przed południem policjanci z komendy miejskiej zostali miło zaskoczeni przez dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej nr 6, które postanowiły odwiedzić ich z... ciasteczkami. Jak się okazało, w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza młodzi ludzie składali wizyty swoim sąsiadom.

 • Nasz policjant odznaczony medalem - Zasłużony dla Zdrowia Narodu

  Szef Ministerstwa Zdrowia wyróżnił asp. sztab. Roberta Wielocha, służącego w wydziale sztabu gliwickiego garnizonu, medalem Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Odznaczenie przyznawane jest osobom, które oddały co najmniej 20 litrów tego życiodajnego płynu. Policjant z Gliwic, w ciągu ośmiu lat, oddał dla ratowania życia i zdrowia innych aż 21,6 l krwi.

 • Jadąc rowerem, zgubił banknoty

  W II komisariacie pojawił się właściciel ponad 4 tysięcy złotych znalezionych na ulicy. Na nasz apel z 15 listopada, kierowany do właściciela zgubionej 4 listopada gotówki, zareagowały trzy osoby. Tylko jedna z nich opowiedziała wiarygodną historię, podała kwotę i wyrysowała na planie miasta drogę, jaką przemieszczała się rowerem. Konfrontacja z kobietą, która znalazła gotówkę, potwierdziła, że trasa przejazdu rowerzysty przecina punkt, w jakim leżał plik. To przekonało dzielnicowego. Mężczyzna odzyskał swoje pieniądze.

 • Symboliczne rózgi od policjantów

  Nasi funkcjonariusze wraz z kapelanem policji diecezji gliwickiej przeprowadzili dziś nietypową akcję. Kierowców pouczano za wykroczenia, zaś karą były... symboliczne rózgi. Kilkunastu prowadzącym pojazdy się upiekło. Niektórych kontrolowano rutynowo i gdy okazywało się, że są wzorowymi kierowcami, otrzymywali drobne upominki – breloczki, odblaski lub inne gadżety profilaktyczne. Policjanci przestrzegali, że kolejne spotkania niekoniecznie będą kończyć się tak sympatycznie.

 • Kolejne niebezpieczne znalezisko

  Od rana gliwiccy policjanci zabezpieczają miejsce znalezienia niewybuchów, a dokładnie bomb lotniczych, pocisków artyleryjskich różnych kalibrów i zapalników do pocisków. Odkrycia dokonali pracownicy czechowickiego ośrodka, którzy natychmiast powiadomili służby. Po niebezpieczne znalezisko przyjadą saperzy. To kolejne tego typu odkrycie w ostatnich tygodniach.