IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnej mgły, obowiązujące od 00:00 dnia 23.10.2019 r. do 10:00 dnia 23.10.2019 r.  

Czytaj więcej
 • CZY WIESZ, ŻE?

  Czy wiesz, że istnieją różne sposoby powiadomienia o przestępstwie?

 • Komunikat Wydziału Kryminalnego

  7 października br. ok. godz. 17.45 na ulicy Bernardyńskiej w Gliwicach, na wysokości kościoła św. Bartłomieja, doszło do potrącenia 11-letniej dziewczynki przez samochód marki BMW 320.

 • Marco
  21.10.2019
  Już po raz 17. Prezydent RP przyznał nagrody gospodarcze dla najlepszych przedsiębiorstw w Polsce. Laureatami w 7...
  zdrowie
  22.10.2019
  Za nami 9. Gliwicki Dzień dla Zdrowia. Przyciągnął wielu mieszkańców! Ponad 800 osób skorzystało z bogatej oferty...
  drzewa Panewnicka
  22.10.2019
  Na skarpach wału przeciwpowodziowego wzdłuż Kłodnicy, w rejonie parku Chrobrego, wycinane są drzewa. Decyzję o...
  drogi
  22.10.2019
  Gliwice, a także Gdańsk, Świdnica, Radzionków i Stary Sącz to laureaci III edycji konkursu Lider Zrównoważonego...
  <a href=Gliwice rating" width="450" height="288">
  22.10.2019
  Światowa agencja Fitch Ratings ponownie potwierdziła dobrą i stabilną ekonomiczno-finansową kondycję Gliwic. Miasto...

    W związku z opublikowaniem w dniu 10 października 2019 r. rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 8 października 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu (Dz. U. 2019 poz. 1931) wprowadzono zmiany do Indeksu Jakości Powi

  Czytaj więcej
 • Teraz „pracownica PFRON”. Uwaga na oszustów!

  Jeśli ktoś dzwoni do mieszkania, podaje się za pracownika pomocy społecznej, PFRON-u czy innej tego typu organizacji, nie wolno takiej osoby wpuszczać do środka! Warto, za pomocą domofonu czy „przez drzwi”, umówić się na inny termin. Tego typu prostej zasady nie przestrzegała pewna 79-letnia mieszkanka Sikornika...

 • Przekroczyła prędkość o 50 km/h

  Znaki ograniczenia prędkości to nie dobrowolna sugestia, lecz obowiązujące nas wszystkich prawo. Nauczkę, że tak jest w istocie, otrzymała pewna 22-latka z Gliwic. W niedzielę przed południem, w terenie zabudowanym, młoda kobieta pędziła swoim seatem.

 • 31-latek włamał się do trzech aut

  Dziś około godziny 1.00 w nocy policjantów z I komisariatu skierowano na pilną interwencję w rejon gliwickiego dworca PKP. Zgłoszenie dotyczyło włamania do trzech parkujących od strony ul. Tarnogórskiej samochodów. Jeden ze świadków podał stróżom prawa rysopis sprawcy.

 • Nie reagujesz – akceptujesz: zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

  Świadek ujął podejrzanie zachowującego się mężczyznę kierującego samochodem marki Mitsubishi na niemieckich numerach rejestracyjnych. Mieszkaniec gminy Rudziniec zadzwonił pod numer alarmowy, wezwał policję, po czym przekazał jej zatrzymanego. Badanie stanu trzeźwości 51-letniego kierowcy wykazało, że był on kompletnie pijany!

 • Grupa już nie nastolatków, a zachowanie…

  Wczoraj około godziny 23.30 na ul. Okrzei w Gliwicach działali wandale dysponujący farbami w sprayu. Ktoś ich spostrzegł i anonimowo powiadomił policję. Funkcjonariusze po cywilnemu natychmiast ruszyli we wskazane miejsce i zatrzymali całą grupę.

 • Trzy wypadki drogowe podczas weekendu

  Na naszym mocno zurbanizowanym terenie występuje, co oczywiste, duże zagęszczenie ruchu drogowego, który generuje z kolei sytuacje wypadkowe bądź kolizyjne. Bądźmy więc ostrożni. Tylko podczas minionego weekendu doszło do 30 kolizji oraz trzech wypadków. O jednym pisały już portale społecznościowe – to zdarzenie z udziałem sześciolatka. Doszło do niego na os. Kopernika.

 • POWIAT GLIWICKI W OKU KAMERY - PAŹDZIERNIK 2019
  studenci
  21.10.2019
  Dobra praca, atrakcyjny staż i dopasowana do kompetencji praktyka – Politechnika Śląska zaprasza do udziału w...
  Piast Gliwice
  21.10.2019
  Mistrzowie Polski w drugim meczu z rzędu sięgnęli po komplet punktów. W piątkowym meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy...
  GTK Gliwice
  21.10.2019
  Drugi triumf z rzędu i drugi na wyjeździe zaliczają zawodnicy GTK Gliwice. Podopieczni Pawła Turkiewicza byli zespołem...