• Imprezy masowe to logistyczne wyzwanie

  Wójt, burmistrz i prezydent miasta mają obowiązek kontrolowania zgodności przebiegu imprezy masowej z warunkami określonymi w zezwoleniu. W przypadku stwierdzenia niespełnienia przez organizatora warunków, to nie policja powinna przerwać imprezę, lecz osoba do tego uprawniona – przedstawiciel organu wydającego zezwolenie.

 • Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  Szpital w Pyskowicach otrzymał sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, służący ratowaniu życia i zdrowia noworodków oraz...
  „Paderek” z nową infrastrukturą lekkoatletyczną
  Przy Zespole Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie otwarty został zewnętrzny obiekt sportowy, stanowiący doskonałe miejsce do...

    Okres jesienno-zimowy jest powiązany w szczególności z pogarszającą się jakością powietrza. W związku z tym zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi źródłami, w których można znaleźć informacje o aktualnym stanie powietrza.  

  Czytaj więcej
  18.10.2018 r. - Nagły atak

  Wczoraj na Placu Piastów zauważyliśmy mężczyznę, leżącego przy przejściu dla pieszych. Natychmiast ruszyliśmy mężczyźnie z pomocą. Po rozpoznaniu sytuacji i ocenie reakcji organizmu, okazało się, że poszkodowany prawdopodobnie wpadł w stan wskazujący na atak padaczki. Mężczyźnie zabezpieczono głowę, po czym wezwano pogotowie ratunkowe i na bieżąco monitorowano jego stan. W trakcie upadku poszkodowany zranił się w głowę. Po ustaniu ataku epilepsji opatrzono mu ranę i zatrzymano krwawienie. Ostatecznie mężczyznę przekazano w ręce Zespołu ...

 • Policjanci zatrzymali ciężarówkę mogącą nielegalnie przewozić odpady

  Policja nie dopuściła do nielegalnego pozbycia się toksycznych odpadów. Przewożąca je ciężarówka przyjechała z rejonu Krakowa do Gliwic, gdzie niebezpieczne śmieci miały zostać wysypane. W sprawie wszczęto postępowanie. Stróże prawa ustalą teraz jakie dokładnie odpady przewożono w pojeździe, jak bardzo toksyczne są dla środowiska oraz dokąd miały trafić.

 • 17.10.2018 r. Jesienne odszczurzanie wykonane

  Podsumowaliśmy akcję powszechnej deratyzacji, którą realizowaliśmy od 15 września do 15 października 2018 r. Strażnicy przeprowadzili 363 kontrole obowiązkowego oczyszczenia nieruchomości, celem pozbawienia gryzoni pożywienia oraz wyłożenia trutki, w miejscach ich prawdopodobnego pojawienia się. Ujawniliśmy 28 wykroczeń porządkowych, co daje 8 procent stwierdzonych nieprawidłowości w stosunku do skontrolowanych podmiotów. Reasumując jesienne odszczurzanie możemy stwierdzić, że mieszkańcy naszego miasta w większośc ...

 • Odwróćmy kolejność

  Pewna gliwiczanka zgłosiła policji oszustwo przy zakupie butów w sklepie internetowym. Kobieta zapłaciła i oczekiwała na dostawę, a gdy się jej nie doczekała, sprawdziła w sieci opinie o sklepie. Okazało się, że zagraniczny dostawca oszukał już wiele osób.

 • Wybory samorządowe 2018
  21 października odbędą się wybory samorządowe. Wybierzemy w nich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, a także...

    Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem lata 2018, które zostało przygotowane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na podstawie danych z Instytutu Meteorologii i Gospdoarki Wodnej.  

  Czytaj więcej
 • Policjanci uratowali 40-latkę, która chciała popełnić samobójstwo

  Zaalarmowany patrol ruszył w rejon gminy Pilchowice. Polecenie dyżurnego z knurowskiego komisariatu brzmiało: „ratujecie osobę w depresji, grozi samobójstwem, działajcie błyskawicznie”. Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez zdesperowaną kobietę.

 • Zguba do odbioru w łabędzkim komisariacie

  W IV Komisariacie Policji w Gliwicach Łabędach czeka na odbiór plecak z kilkoma przedmiotami w środku. 22 września br. w rejonie pl. Niepodległości znaleziono szary plecak Quechua Arpenaz 10, a w nim m.in. pęk kluczy, w tym do samochodu. Wspomniany plecak do odbioru w IV KP, u dzielnicowego asp. sztab. Dariusza Jezierczaka. Po 31 października przedmioty trafią do biura rzeczy znalezionych.

 • Publikujemy wizerunek - kto rozpoznaje tych mężczyzn?

  Policjanci z II komisariatu poszukują mężczyzn z publikowanego nagrania. Są oni podejrzewani o pobicie przypadkowego przechodnia. 4 października zaczepiony i pobity rejonie ul. Harcerskiej został młody gliwiczanin.

 • 15.10.2018 r. Wrześniowi mistrzowie parkowania

    Prezentujemy wrześniowych mistrzów parkownia, którym w dalszym ciągu nie brak kreatywności w wybieraniu miejsc do pozostawiania swoich samochodów.   {gallery}mistrzowie_parkowania/2018/wrzesien{/gallery} ...

 • Niszczyli banery wyborcze

  Dotkliwa kara może spotkać 27-letniego mieszkańca Gliwic, który w sobotę ok. godz. 1.00 w nocy, wraz ze swoim małoletnim synem, dewastował wyborcze banery kandydatów na radnych.

 • Podsumowanie weekendu - zatrzymania na gorącym uczynku

  Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli czternastu sprawców przestępstw, z których siedmiu to nietrzeźwi kierujący (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się m.in. podejrzani o: udział w bójce na gliwickim Rynku, niszczenie mienia, znęcanie nad rodziną, łamanie sądowego zakazu, naruszenie nietykalności policjantów, przestępstwo narkotykowe. Nasi mundurowi podjęli 447 interwencji, ujęli dziesięć osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Na drogach doszło do 17 kolizji.