Zachorowania na zapalenie płuc w Wuhan (Chiny) spowodowane nowym koronawirusem 2019-nCoV.

Czytaj więcej
dziewczyny na koncercie
24.01.2020
Zespół O.N.E. Quintet podczas wakacyjnego koncertu w Gliwicach nagrał teledysk, który właśnie podbija Internet. Debiut...
mężczyźni nartach
24.01.2020
Chcesz zacząć poszukiwania swoich przodków? Nie wiesz, do jakiego archiwum się wybrać i od czego zacząć? W środę...
23.01.2020 r. - "Gorzkie" przewinienie

Wczoraj 22.01.2020 r. w godzinach popołudniowych do naszego patrolu podbiegł ochroniarz jednego ze sklepów przy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego, który oświadczył, iż jeden z klientów ukradł słodycze. Według jego relacji młody mężczyzna wziął cztery czekolady i uciekł w  kierunku dworca. Ruszyliśmy we wskazanym kierunku i na podstawie podanego nam rysopisu, ujęliśmy mężczyznę w podziemnym przejściu. W pierwszej chwili nie przyznawał się on do kradzieży, mimo tego, że posiadał skradzione czekolady. Na miejsce dotarł ochroniarz, który p ...

 • Para złodziei elektronarzędzi zatrzymana

  Po błyskawicznym śledztwie, kryminalni z komisariatu II policji w Gliwicach zatrzymali drugiego z uczestników włamania i kradzieży elektronarzędzi z punktu skupu surowców wtórnych. 26-latek dołączył do swej wspólniczki, która została zatrzymana w trakcie ucieczki bezpośrednio po włamaniu. Złodziejski duet czeka do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Właściciel koperty z pieniędzmi odnaleziony

  27 grudnia 2019 r. jadąca taksówką gliwiczanka znalazła na podłodze samochodu kopertę z plikiem banknotów. Pieniądze zostały zabezpieczone w komisariacie policji II w Gliwicach. W dniu wczorajszym do jednostki zgłosił się właściciel.

 • Poszukujemy zaginionego Artura Pawłowskiego

  Zaginiony mieszkaniec Pyskowic (pow. gliwicki) ostatni raz był widziany 16 stycznia br. Mężczyzna wyszedł z domu i do dnia dzisiejszego nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące zaginionego, proszone są o kontakt z Policją pod nr tel. 112.

 • syrena alarmowa
  23.01.2020
  W związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auchwitz-Birkenau, od czwartku 23 stycznia do...

  IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące marznących opadów atmosferycznych, obowiązujące od godz. 12:15 dnia 22.01.2020 r. do godz. 14:30 dnia 22.01.2020 r.  

  Czytaj więcej
 • Pomimo wielokrotnych apeli, łupem fałszywych policjantów padło kolejne 70 tys. złotych

  Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu gliwickiej komendy miejskiej prowadzą dochodzenia w sprawie oszust metodą ,,na policjanta". W piątek fałszywy policjant wyłudził na potrzeby śledztwa 50 tys. złotych. Natomiast w poniedziałek 69-latka, aby uchronić swe oszczędności z banku, przekazała fałszywej policjantce 20 tys. złotych.

 • płot kolczasty
  22.01.2020
  Dom Pamięci Żydów Górnośląskich prezentuje 16 unikalnych projektów, z których wszystkie pokazują znaczące uznanie...
  artystyczna grafika
  22.01.2020
  24 stycznia na godz. 17.00 zapraszamy do Willi Caro na otwarcie wystawy „Metafizyczna tajemnica”. Zostaną na niej...
  gołoledź, śliskie drogi
  22.01.2020
  IMGW – PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie dotyczące marznących opadów w Gliwicach,...
  piesek na spacerze
  22.01.2020
  Przed nami pierwszy w tym roku, ale w sumie już 33 „Bieg na 6 łap”. Waldusia, Kaję, Arbuzika i inne pieski z...

  Zasłony typu shutters to wisienka na torcie pełnym cudownych smaków. Poznaj smak aż pięciu z nich.

  W podświadomości wielu z nas silnie zakorzeniło się przeświadczenie o tym, że rola zewnętrznych rolet okiennych sprowadza się głównie do ochrony budynku przed wtargnięciem niepożądanych gości. Z tego tytułu rolety antywłamaniowe są najchętniej reklamowanymi zasłonami. Czy troska o nasze bezpieczeństwo to naprawdę jedyna funkcja, jaką żaluzje i rolety spełniają w naszych domach? Oczywiście, że nie. Żaluzje fasadowe pełnią również szereg innych istotynch ról w podnoszeniu standardu naszego życia codziennego. Sympatycy spokoju docenią ich zdolność redukowania poziomu hałasu dobiegającego z zewnątrz, a spragnieni prywatności mieszkańcy pięter i nisko osadzonych pomieszczeń w końcu doznają ulgi. Posiadacze zmysłu artystycznego docenią zasłony typu shutters, które pięknie wkomponują się w fasadę budynku, a… powoli. Zanim zdradzimy wszystko, odpowiedzmy sobie najpierw na pytanie, czym w ogóle są żaluzje zewnętrzne.

  Czym w ogóle są żaluzje i rolety?

  Rolety i żaluzje to nic innego jak system zasłonowy montowany po zewnętrznej i wewnętrznej stronie okna. Jako że pierwszy wariant jest zdecydowanie bardziej efektywny, to jemu poświęcimy uwagę w dzisiejszym artykule, ponieważ to on zasługuje na rekomendację najbardziej. Zanim skupimy się na zaletach wynikających z jego użytkowania, warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami na jego temat. Ze względu na miejsce jego montażu, wyróżniamy kilka typów:

  1. naokienne – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie lub podczas remontu stolarki okiennej
  2. natynkowe – montaż możliwy zarówno w nowym jak i starym budownictwie
  3. podtynkowe – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie
  4. RKS – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie

  Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które etap projektowania budynku mają już dawno za sobą i nie mają ochoty na remont, są rolety bezinwazyjne. Ich montaż oraz demontaż zajmują zaledwie kilka minut i nie wymaga wiercenia jakichkolwiek dziur w ścianach. Skupmy się jednak na tradycyjnych zasłonach. Skoro poznaliśmy już ich rodzaje, warto wiedzieć, jak wygląda ich budowa. Ta jest prosta i bardzo intuicyjna:

  1. skrzynka, z której wysuwa się pancerz rolety
  2. prowadnice, po których porusza się pancerz rolety
  3. pancerz rolety (połączone ze sobą listewki zakończone grubszą listwą dolną)
  4. napęd elektryczny lub manualny

  Wybór napędu elektrycznego jest obecnie rekomendowany przez praktycznie każdego, zaczynając na producentach, a na użytkownikach kończąc. Ciekawostką jest fakt, że tego rodzaju napęd bardzo upraszcza proces montażu, co wpłynąć może na końcową cenę rolet zewnętrznych, nie mówiąc już o znacznie większym komforcie i możliwościach.

  Rolety antywłamaniowe – cena, którą warto ponieść

  Lista zalet żaluzji i rolet jest imponująca. Ich dodatkowym atutem jest obszar ich działania, który obejmuje praktycznie każdy aspekt naszego życia. Zapewniają bowiem:

  1. Ochronę przed upałami w porze letniej – roleta pomaga zmniejszyć poziom nagrzania i nasłonecznienia pomieszczenia. Zwykłe okna przepuszczają aż 80% światła, co w upalne dni skutkować może przysłowiową „patelnią” w pomieszczeniu.
  2. Ochronę przed mrozami w porze zimowej – roleta tworzy dodatkową warstwę izolacyjną zatrzymującą ciepło w pomieszczeniu. Między pancerzem rolety a oknem tworzy się poduszka powietrzna uszczelniająca okno.
  3. Ochronę przed włamywaczami – o ile te zwykłe stanowią tak naprawdę zwykły straszak na włamywaczy, o tyle te lepsze posiadają blokady uniemożliwiające podniesienie pancerza rolety od zewnątrz, czujniki ruchu połączone z systemem alarmowym budynku, wzmacniane prowadnice oraz utwardzony żywicą pancerz.
  4. Ochronę przed hałasem.
  5. Zwiększenie prywatności.
  6. Wizualną oprawę – najlepszym tego przykładem są zasłony typu shutters.

  Jak widać, zdecydowanie warto zdecydować się na zasłony zewnętrzne, zwłaszcza, że ceny rolet antywłamaniowych są dzisiaj przystępniejsze, niż kiedyś, a elektryczny napęd znacznie podnosi ich jakość, bezpieczeństwo oraz potencjał.

  Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na terenie pozostałych województw. Stopień alarmowy obowiązuje od czwartku 23 stycznia 2020 r. do środy 29 stycznia

  Czytaj więcej
  21.01.2020 r. - Truł, nielegalnie utylizując

  16.12.2019 r. dokonaliśmy  kontroli paleniska w jednej ze stolarni na terenie naszego miasta. W trakcie przeprowadzonej kontroli ujawniliśmy palące się w piecu płyty meblowe oraz stos kolejnych przygotowanych do spalenia. Sprawcę wykroczenia ukaraliśmy mandatem karnym za popełnione wykroczenie. Miesiąc później tj. 15.01.2020 r. ponownie udaliśmy się  pod ten sam adres celem przeprowadzenia rekontroli.  Ku naszemu zdziwieniu zastaliśmy dokładnie taką samą sytuację. Mężczyzna poza spalaniem węgla spalał również płyty meblowe. Wob ...

 • Publikacja wizerunku przyniosła skutek - do Sądu trafił akt oskarżenia

  Śledczy z komisariatu II dziękują internautom za liczne wiadomości wskazujące tożsamość widocznego na zdjęciach mężczyzny. Przypomnijmy: wizerunek został opublikowany w sprawie przestępstwa, do jakiego doszło 31 lipca br. w jednym ze sklepów przy Lipowej 1 w Gliwicach. Dzięki internautom, do Sądu trafił akt oskarżenia.

 • Babciu, Dziadku – bądźcie bezpieczni na drodze!

  W trosce o bezpieczeństwo naszych ukochanych Babć i Dziadków przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 • Publikujemy wizerunki - pomóż rozpoznać sprawcę

  Komisariat Policji II w Gliwicach prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie kradzieży mienia do którego doszło w dniu 30 grudnia 2019 r.na ul. Kopernika w jednym z punktów handlowych. Czterech mężczyzn dokonało kradzieży mienia w postaci noży oraz dwóch butelek alkoholu powodując szkodę o wartości ponad 600 zł. Wizerunki sprawców zostały zarejestrowane przez kamery systemu monitoringu w miejscu zdarzenia.

 • Publikacja wizerunku - śledczy proszą o pomoc

  Śledczy z II komisariatu policji w Gliwicach prowadzą dochodzenie dotyczące kradzieży konsoli o wartości 1400 zł mającej miejsce w placówce handlowej zlokalizowanej przy ul.Lipowej w Gliwicach. Do przestępstwa doszło 5 grudnia ubiegłego roku. Do chwili obecnej nie udało się ustalić tożsamości wytypowanego podejrzanego, zarejestrowanego przez monitoring. Być może ktoś z Państwa zna lub podejrzewa, kogo zarejestrowały kamery.