Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

nowe logo RUROchotnicze Straże Pożarne włączyły się w program edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony przez fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Program "Ratujemy i Uczymy Ratować" (RUR) realizowany jest przez Fundację WOŚP od kwietnia 2006 r. Zarząd Główny Związku OSP RP na mocy zawartego porozumienia o współpracy włączył się w realizację programu, jako jego partner.

Od teraz Fundacja WOŚP będzie realizowała program we współpracy z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju. OSP zostaną wyposażone w podręczniki dla nauczyciela, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Realizowane będą również szkolenia dla strażaków-ochotników, aby pomóc im w przygotowaniu się do prowadzenia zajęć z dziećmi.

Ideą RUR jest objęcie nauką resuscytacji wszystkich dzieci uczęszczających do klas I-III w całej Polsce. Program uczy zasad pierwszej pomocy i ma na celu wprowadzenie zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej. Do tej pory WOŚP programem objęła 28 482 nauczycieli z 12 310 szkół. Stanowi to 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Blisko 3 miliony dzieci uczy się podstaw pierwszej pomocy.

RUR

 Źródło: ZOSP RP

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.