Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Wczoraj gliwiccy policjanci ujawnili dwóch kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pod wpływem alkoholu (mieli powyżej 0,5 promila) i popełnili tym samym przestępstwo. Jeden z nich to 82-latek, drugi – rolnik jadący masywnym traktorem.O godzinie 14.35 na alei Piastów w Knurowie, podczas rutynowej kontroli, policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymali fiata uno. Kierowcą okazał się 82-letni nietrzeźwy mężczyzna. Badania wykazały w jego krwi 0,8 promila alkoholu. 82-latek został pozbawiony prawa jazdy, czeka teraz na proces karny.
Pięć minut później w Kotulinie (gmina Toszek) inny patrol zatrzymał jadący ulicą ciągnik rolniczy. Sposób poruszania się pojazdu wskazywał, że kierujący może mieć kłopoty z utrzymaniem kierownicy. Jak się okazało, 50-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu, dodatkowo nie posiadał prawa jazdy.
Przypomnijmy. Kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwa karę pozbawienia wolności do lat dwóch, utratę uprawnień oraz obligatoryjne wysokie grzywny, nie mniejsze niż 5 tys. zł.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.