Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Dzielnicowi, prócz podstawowych, codziennych obowiązków, realizują zadania z zakresu profilaktyki. Przykładem wczorajsza wizyta policjantów z III komisariatu na spotkaniu Koła Rencistów i Emerytów Gliwice Bojków oraz mieszkańców dzielnicy. Była okazja, by poznać swojego dzielnicowego oraz zapisać jego służbowy numer telefonu – na wypadek, gdy będzie potrzebna pomoc.W poniedziałek, 11 grudnia sierż. szt. Piotr Rudzik i sierż szt. Ariel Grodoń spotkali się z mieszkańcami Bojkowa. Podczas dyskusji omawiano różne zagrożenia, w tym oszustwa dokonywane na osobach starszych metodą na wnuczka, policjanta, pracownika opieki społecznej czy ZUS oraz włamania do domków jednorodzinnych. Mundurowi mówili też o sposobach przeciwdziałania kradzieżom z włamaniem, przedstawili multimedialną prezentację „Babciu, dziadku, to nie twój wnuczek” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo” – poruszono temat bezpieczeństwa seniora w ruchu pieszym.
Mundurowi przekazali słuchaczom informacje o narzędziach do anonimowego zgłaszania problemów z zakresu bezpieczeństwa – chodzi o Krajową Mapę Zagrożeń oraz aplikację Moja Komenda.
Spotkania z ludźmi aktywnymi społecznie, jak członkowie różnych stowarzyszeń, są dobrą okazją do prowadzenia akcji profilaktyczno-informacyjnych, zbliżających policję i społeczeństwo. Gwarantują też, że ci właśnie słuchacze, jako ludzie o dużej energii, przekażą uzyskaną wiedzę swoim znajomym.