Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Coraz częściej obserwujemy sytuacje, w których ludzie nie pozostają bierni i reagują. Jednym z przykładów takiego zachowania jest postawa mieszkańca Gliwic, który bez zastanowienia ruszył z pomocą policjantom, ścigającym mężczyznę. Gliwiczanin przyczynił się tym samym do zatrzymania poszukiwanego.

Pod koniec minionego tygodnia, policyjny patrol z V Komisariatu Policji w Gliwicach, w rejonie skrzyżowania ulic Sikorskiego i Tylnej, spostrzegł poszukiwanego. Ten, zorientowawszy się, że został rozpoznany, zaczął uciekać.
Na pochwałę zasługuje postawa pracownika ochrony, który, oczekując na autobus, spostrzegł uciekającego przez policjantami mężczyznę i instynktownie ruszył mundurowym z pomocą, odcinając drogę ucieczki ściganemu. 
Wspólna akcja policjantów i mieszkańca Gliwic skończyła się skutecznym zatrzymaniem.

Przypominamy, że każdy, kto wystąpi w czyjejś obronie lub ochronie porządku prawnego, w przypadku, gdy sprawca go zaatakuje, będzie dodatkowo odpowiadał z art. 221 par. 1 kk za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 3.

  • W centralnym miejscu mężczyzna uciekający przed policjantem,. W lewym górnym rogu inny mężczyzna próbujący pomóc policjantowi.
Ładowanie odtwarzacza...