Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Ale może warto być „odblaskowym” i w mieście? Dziś na terenie Gliwic mundurowi z Gliwic oraz komendy wojewódzkiej rozdają pieszym specjalne opaski, torby i breloki odblaskowe. Nośmy je!Za brak elementu odblaskowego poza terenem zabudowanym grozi mandat do 100 złotych. Ale nie o karę tu chodzi, lecz nasze życie.
W trakcie służby policjanci gliwickiej drogówki patrolują wiele kilometrów dróg powiatu gliwickiego. Widząc osoby bez odblasków, reagują. Nie tylko nakładają mandaty. W wielu przypadkach kończy się na pouczeniu, rozmowie ostrzegawczej i wręczeniu odblasku.
Musimy zdawać sobie sprawę, że sami zadbamy o swoje bezpieczeństwo najskuteczniej. Inwestycja w kamizelkę odblaskową czy latarkę może uchronić nasze życie. W przypadku potrącenia poza terenem zabudowanym osoba piesza, która nie posiadała obowiązkowych elementów odblaskowych, może mieć problem z uzyskaniem odszkodowania. Poniżej film, wycinek dzisiejszej akcji profilaktycznej na terenie miasta.  

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 31.99 MB

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.