Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Policjanci interweniowali w trakcie meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Piasta Gliwice i Górnika Zabrze w związku z naruszeniem porządku publicznego. Podczas spotkania pseudokibice gliwickiej drużyny wtargnęli na murawę, dążąc do konfrontacji z kibicami gości. Mundurowi zatrzymali siedmiu mężczyzn.


W 80. minucie spotkania sędzia przerwał mecz i nakazał piłkarzom zejście z murawy. Stało się tak w związku z chuligańskimi wybrykami pseudokibiców, którzy zniszczyli fragment ogrodzenia i wbiegli na płytę boiska. Na stadion wkroczyli policjanci, którzy nie dopuścili do konfrontacji zantagonizowanych grup pseudokibiców.
Zatrzymani to mieszkańcy Gliwic w wieku od 28 do 35 lat. Policja zabezpieczyła już zapisy z kamer stadionowego monitoringu, które będą wykorzystane do ustalania pozostałych uczestników naruszenia porządku. Decyzję o zakończeniu meczu podjęli delegat PZPN i sędzia spotkania.
Po zakończonych derbach policja pomogła widzom sprawnie opuścić obiekt oraz bezpiecznie dotrzeć do domów. Poza stadionem nie doszło już do żadnych poważnych incydentów, stróże prawa nie otrzymali też informacji o tym, aby ktoś ucierpiał.