Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Gliwiccy policjanci spotkali się z babciami i dziadkami, z okazji ich święta, by mówić o bezpieczeństwie. Było więc i o metodach oszustów, i poruszaniu się na drogach. A spotkanie odbyło się w Przedszkolu Miejskim nr 21 oraz Zespole Przedszkoli Miejskich nr 4 w Gliwicach.Z okazji Dnia Babci i Dziadka policjantki z Wydziału Prewencji KMP Gliwice spotkały się z seniorami. Opowiedziały o aktualnych zagrożeniach dla osób starszych czy samotnie mieszkających. Uczestnicy zapoznali się z metodami działania oszustów oraz sposobami ich unikania, dzielili też własnymi doświadczeniami.
Bardzo ważnym zagadnieniem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jeśli chodzi o jego niechronionych uczestników. Seniorzy poznali więc najczęstsze przyczyny wypadków, dowiedzieli się, dlaczego warto i czy w ogóle trzeba nosić odblaski, jak poruszać się pod drogach bezpiecznie. Wszyscy otrzymali materiały edukacyjne oraz elementy odblaskowe i specjalne gadżety – lupy z logo gliwickiej policji. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.