Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

„Tramwaj zwany pożądaniem”

„Tramwaj zwany pożądaniem”, reż. J. Jabrzyk (fot. Teatr Miejski w Gliwicach)

Nowy Orlean, miasto jazzu i francuskich pączków, jest miejscem akcji jednego z najsłynniejszych dramatów XX wieku – „Tramwaju zwanego pożądaniem”. Do Luizjany przeniesie nas przedstawienie oparte na kultowym tekście Tennesseego Williamsa. Premiera w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) już 24 marca!

Gliwicki spektakl korzysta z najnowszego polskiego przekładu autorstwa Jacka Poniedziałka, aktora, który doskonale wie, jak tłumaczyć tekst, by właściwie wybrzmiał na scenie. W roli Blanche DuBois, frywolnej i namiętnej histeryczki, wystąpi Mirosława Żak, na co dzień aktorka Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Partnerować jej będą między innymi Izabela Baran, Łukasz Kucharzewski i Dominika Majewska z zespołu Teatru Miejskiego w Gliwicach. Przed aktorami stoi duże zawodowe wyzwanie – ich wielkimi poprzednikami byli między innymi Vivien Leigh i Marlon Brando, odtwórcy głównych ról w niezapomnianej adaptacji Elii Kazana.

Premiera spektaklu w reżyserii Jacka Jabrzyka jest zaplanowana na sobotę 24 marca o godz. 19.00. Przedstawienie będzie grane przedpremierowo 23 marca. Informacje o pozostałych terminach i biletach są dostępne na stronie teatr.gliwice.pl.

(mm)