Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. Serecki, licencja CC BY-SA 4.0

Paulina Bidzińska, 19-latka z Gliwic, zwyciężyła w Konkursie Eurowizji dla Młodych Tancerzy. 16 grudnia w Czechach okazała się najlepsza w grupie tancerzy z 8 państw.

W turnieju była faworytką już po pierwszym występie konkursowym. W solowym tańcu zaprezentowała współczesną choreografię Jacka Przybyłowicza do muzyki Antonia Vivaldiego. Świetnie zatańczyła w choreografii grupowej, a w finałowym starciu pokonała Słowenkę Patriciję Crnkovič i decyzją profesjonalnego jury zapewniła Polsce drugie zwycięstwo z rzędu w prestiżowym konkursie dla młodych (16–21 lat) tancerzy. W 2015 roku najlepszą tancerką Europy była Viktoria Nowak z Poznania.

Paulina Bidzińska jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Obecnie tańczy w zespole baletowym Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.