Fot. Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży

W konkursie na „Obiekt zaprzyjaźniony Industriady 2018” wybrano cztery lokalizacje, które wraz z 42 obiektami Szlaku Zabytków Techniki zapewnią liczne atrakcje podczas czerwcowego festiwalu. Na liście znalazły się aż dwa zabytki techniki z Gliwic!

Wśród nich jest Przystań Łabędy na Kanale Gliwickim zgłoszona do konkursu przez Fundację MESA oraz Stara Fabryka Drutu, którą zgłosiło Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży w Gliwicach.

Warto podkreślić, jak pomocne w rewitalizacji zabytku może być uzyskanie tytułu „obiektu zaprzyjaźnionego”. Jest to nie tylko warunek wpisania do Szlaku, ale wyraźny atut w próbach pozyskiwania środków finansowych na renowację – mówi dr inż. arch. Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Motywem przewodnim tegorocznej Industriady będzie hasło „Industria jest kobietą”. Cały program festiwalu opowiadający o kobietach, które kształtowały przemysłowe historie regionu zaprezentowany zostanie w maju, a pierwsze jego szczegóły poznamy już w kwietniu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.