Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Politechnika Śląska

Politechnika Śląska zacieśnia międzynarodowe więzi. W minionych tygodniach uczelnia zyskała kolejnego patrona naukowego i rozszerzyła współpracę z jedną z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie.

Od 6 do 9 grudnia delegacja z województwa śląskiego gościła w Szanghaju. Wizyta okazała się niezwykle owocna - Politechnika Śląska podpisała umowę z School of Mechanical Engineering w Shanghai Jiao Tong University.

Do tej pory Politechnika współpracowała z chińską uczelnią w ramach indywidualnych kontaktów, teraz pojawiła się szansa na znacznie szerszą współpracę zarówno w zakresie badań naukowych, jak i wymiany studenckiej.

Kolejny sukces gliwickiej uczelni to podpisanie porozumienia z Kirgiskim Państwowym Uniwersytetem Budownictwa, Transportu i Architektury im. N. Isanowa. Spotkanie z generalnym konsulem honorowym Republiki Kirgiskiej mgr Janusz Jackiem Krzywoszyńskim odbyło się 14 grudnia.

Na obecnym etapie pieczę nad realizacją umowy sprawować będzie Wydział Architektury, w przyszłości jednak planowane jest poszerzenie współpracy w ramach innych obszarów m.in. budownictwa i transportu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.