Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

giełda samochodowa

Fot. materiały MZUK w Gliwicach

Na terenie Giełdy Samochodowej w Sośnicy może powstać Centrum Zakupu Pojazdów. Według planów Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, zarządcy terenu, centrum miałoby funkcjonować przez siedem dni w tygodniu, tradycyjna giełda pozostałaby jednak czynna w niedziele.

Centrum Zakupu Pojazdów miałyby tworzyć m.in. komisy, wypożyczalnie pojazdów, maszyn, przyczep i usługi motoryzacyjne oraz pawilony pod wynajem. Według wstępnych założeń miałoby ono powstać na części działek położonych wzdłuż ulic Błonie, Kujawskiej i DTŚ.

– Budowa Drogowej Trasy Średnicowej i modernizacja giełdy sprawiły, że handel w tym miejscu kwitnie. Na przełomie ostatnich lat na terenie giełdy powstałej w latach 80. XX wieku przeprowadzono wiele inwestycji, które znacznie poprawiły komfort zakupów i sprzedaży. W tygodniu działają tam sklepy z częściami samochodowymi i wyposażeniem dla warsztatów oraz komisy oferujące w ciągłej sprzedaży kilkaset samochodów, natomiast w każdy poniedziałek w hali znajdującej się tuż przy budynku biura giełdy działa giełda akwarystyczno – zoologiczna. Gdy powstanie Centrum Zakupu Pojazdów oferta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna – tłumaczy Iwona Janik, rzecznik prasowy MZUK.

MZUK czeka na oferty najemców. (mf)