Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. M.Tarnowska/UM Gliwice

Łączy ich wiele. Wszyscy są pełni zapału i zaangażowani w działalność na rzecz swoich małych ojczyzn. 5 kwietnia Młodzieżowi Radni z całego kraju spotkali się w Gliwicach, by wspólnie obradować podczas Międzywojewódzkiej Konferencji Młodzieżowych Rad.

Międzywojewódzka Konferencja Młodzieżowych Radnych odbyła się w II LO im. Walerego Wróblewskiego w Gliwicach, placówce, która w tym roku obchodzi 70-lecie swojego istnienia.

W spotkaniu uczestniczyli młodzi radni z różnych stron Polski, m.in. z Bielska-Białej, Myszkowa, Zawiercia, Katowic czy Jastrzębia Zdroju, a także zaproszeni goście, m.in. Wojciech Zając, zastępca Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach i Katarzyna Kuczyńska-Budka, dyrektor gabinetu marszałka Wojciecha Saługi.

Podczas konferencji radni wymieniali się doświadczeniami, prezentowali swoje działania i planowali przyszłe inicjatywy. Jednym z punktów programu było omówienie przez Młodzieżową Radę Miasta Gliwice autorskiego programu DeSMOGito.

Organizatorem wydarzenia była Młodzieżowa Rada Miasta Gliwice oraz II Liceum Ogólnokształcące im. W. Wróblewskiego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.