Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. domena publiczna

Książka jest dobra na wszystko – również na zimę. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach przygotowała na szkolne ferie mnóstwo atrakcji dla młodych czytelników. Wszystkie są bezpłatne!

Warsztaty, spektakle, karnawałowe bale – w całym mieście za sprawą prężnie działających filii MBP nudzić się będzie nie sposób. W paru oddziałach będzie można najpierw zobaczyć, a później stworzyć przedstawienie japońskiego teatrzyku kamishibai. Również Studio Teatralne Krak-Art pokaże dwa ciekawe spektakle – „Koziołka Niematołka” i „Kozuchę Kłamczuchę”.

Dzieci będą także bawić się na wspaniałych balach przebierańców. Swoje kostiumy zaczną kompletować już wcześniej – miedzy innymi podczas warsztatów plastycznych, na których stworzą papierowe maski i piękne ozdoby z filcu.

W planach są także zajęcia na temat bezpiecznego zachowania się w górach – temat na czasie nie tylko w sezonie narciarskim. Będzie też dekorowanie lampionów ze słoików, tworzenie figurek z masy solnej i wiele, wiele więcej! Wybierać można spośród ponad 100 różnych wydarzeń. Szczegółowy program ferii w MBP jest dostępny na stronie www.biblioteka.gliwice.pl.

(mm)