Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Akademicki Chór Politechniki Śląskiej

Akademicki Chór Politechniki Śląskiej (fot. A. Weber)

Akademicki Chór Politechniki Śląskiej wrócił z prestiżowego konkursu muzycznego z kolejnym sukcesem. Tym razem akademicy podbili Maltę.

Podczas listopadowego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego na Malcie gliwiccy chórzyści stanęli w szranki z zespołami z całego świata, między innymi z Wielkiej Brytanii, Chin czy Izraela.

Zdobyliśmy dwa wyróżnienia i uświetniliśmy swoimi wykonaniami dwie odprawiane na Malcie msze święte – w kościele św. Patryka oraz kościele Matki Bożej z Góry Karmel – relacjonuje Aleksander Sokal, członek chóru.

W koncercie otwarcia festiwalu, podczas którego zespoły prezentowały etniczne dźwięki chóralne, Akademicki Chór Politechniki Śląskiej pod batutą Tomasza Giedwiłły wykonał dwa tradycyjne polskie utwory – „Namawiała Kasia” i „Krakowiaka”.

Tegoroczna jesień jest bardzo udana dla gliwickich chórzystów. W październiku akademicy wrócili ze Złotą Nagrodą z XIII Międzynarodowego Festiwalu Chórów Gaude Cantem im. Kazimierza Fobera w Bielsku-Białej.

Próby chóru są otwarte.

Wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej zapraszamy na próby w poniedziałki i środy między godz. 18.30 a 21.00 do Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” przy ul. Pszczyńskiej 85 – zachęca Sokal.

(mm)