Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Sebastian Michałuszek

fot. S. Michałuszek

Czytelnia Sztuki zaprasza do udziału w warsztatach fotografii portretowej „Ludzie XXI wieku” prowadzonych przez gliwickiego fotografa – Sebastiana Michałuszka. Zajęcia rozpoczną się w sobotę 25 listopada o godz. 11.00 w Czytelni Sztuki (ul. Dolnych Wałów 8a).

Sebastian Michałuszek, nauczyciel fotografii i lokalny animator kultury, weźmie na warsztat fotografię portretową Augusta Sandera. Uczestnicy zastanowią się, jak w fotografii zaznaczają się różne sposoby życia, a jak to, co nas łączy i określa jako grupę? W jaki sposób powierzchowność mówi o tym, kim jesteśmy? Jak wygląda człowiek XXI wieku?

Dyskusja o wpływie Augusta Sandera na portret fotograficzny wprowadzi do zajęć praktycznych. Uczestnicy warsztatów wykonają pod okiem prowadzącego portrety, w sposób symboliczny i estetyczny nawiązujące do fotografii Sandera. Podczas warsztatów zostanie wykorzystany profesjonalny sprzęt fotograficzny, m.in. aparat, tło, oświetlenie. Uczestnicy nie muszą przynosić własnych aparatów.

Sebastian Michałuszek to dwukrotny laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice za upowszechnianie kultury, ponadto Twórca Gliwickiej Grupy Fotograficznej „Aczkolwiek”.

Informacje praktyczne:

  • Wiek uczestników: +16 lat
  • Liczba uczestników: 15–20 osób
  • Koszt udziału: 1 zł/osoba
  • Zapisy pod numerem telefonu: 783 560 006

(Czytelnia Sztuki)